Pracownicy PEC w Bytomiu dostaną podwyżki

O 5 proc., czyli średnio o około 220 zł brutto wzrosną zarobki pracowników Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bytomiu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy PEC w Bytomiu dostaną podwyżki

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

29 cze 2015 14:56


Podwyżki uzależnione będą od stawek osobistego zaszeregowania. Wyższe wypłaty pracownicy PEC otrzymają wraz z wypłatą za lipiec. Wzrost płac gwarantuje im porozumienie, które zostało zawarte pomiędzy pracodawcą a stroną związkową 23 czerwca.

Czytaj też: Lewiatan: Podwyżki powinny dostać wszystkie pielęgniarki

O coroczne podwyżki dla załogi związkowcy z Solidarności wystąpili do zarządu jeszcze w styczniu. Jednak pracodawca postanowił odroczyć negocjacje płacowe do września, powołując się na fakt, że od początku roku zakład jest zobowiązany spłacać kredyt zaciągnięty z unijnego Funduszu Spójności. W zamian wypłacił załodze wyższą o 10 proc. nagrodę roczną. Związkowcy podkreślają, że byli zaskoczeni, gdy przed dwoma tygodniami prezes oznajmił im, że jest gotowy przyspieszyć rozmowy płacowe o dwa miesiące.

Czytaj też: Pracownicy UŚ dostaną podwyżki, ale to wciąż za mało

- Dla nas to była niespodzianka, ale jednocześnie sygnał, że są pieniądze na wzrost wynagrodzeń, pozostała tylko kwestia uzgodnienia wysokości podwyżek. Udało się wynegocjować 5-procentowy wzrost płac. Myślę, że wszyscy pracownicy taki efekt rozmów przyjęli z zadowoleniem - mówi Roman Poloczek, przewodniczący zakładowej Solidarności.

Bytomski PEC zatrudnia ponad 160 pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jaro 2015-06-30 10:36:26

A jednak można było !