Pracownicy Johnson Electric bedą zarabiać więcej

Wyższe pensje o prawie 100 zł brutto otrzymają pracownicy produkcyjni spółki Johnson Electric w Dąbrowie Górniczej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy Johnson Electric bedą zarabiać więcej

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

16 lip 2015 20:24


O blisko 60 zł brutto wzrosną zarobki tzw. pracowników pośrednio produkcyjnych, do których należą m.in. liderzy zespołów, kontrolerzy magazynowi, magazynierzy, technicy mechanicy. Podwyżki zostaną im wliczone do płacy zasadniczej.

Porozumienie w sprawie wzrostu płac wynegocjowali z zarządem spółki związkowcy z zakładowej Solidarności. W rozmowach płacowych podkreślali, że dąbrowski zakład znajduje się w dobrej kondycji ekonomicznej, otrzymuje zamówienia i przyjmuje nowych pracowników.

- Pracodawca zgodził się, że ludziom podwyżki się należą, ale też zaznaczył, że ich kwota nie może być zbyt wysoka, bo mogłoby to w przyszłości niekorzystnie odbić się na sytuacji finansowej spółki - mówi Jolanta Bilska, przewodnicząca zakładowej Solidarności.

Czytaj też: Chcą zarabiać więcej, ale nie pytają o podwyżki. Tak jest z połową Polaków

Dodaje, że większość pracowników spodziewała się większych pieniędzy. - Te podwyżki pewnie wielu z nich rozczarowały. My z kolei uznaliśmy, że w naszej sytuacji rozsądniej jest powoli dochodzić do wzrostu płac. Nie chcemy, by za jakiś czas wysoki koszt podwyżek był powodem zwolnień w spółce - wyjaśnia przewodnicząca.

Dąbrowski Johnson Electric zatrudnia ponad 700 pracowników. Spółka zajmuje się m.in. produkcją silników synchronicznych i przekładni silnikowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.