Pracownicy Huty Cynku w Miasteczku Śląskim dostaną podwyżki

Od 100 do 150 zł netto wzrosną wynagrodzenia pracowników produkcyjnych Huty Cynku w Miasteczku Śląskim. Wyższe wypłaty załoga otrzyma w marcu z wyrównaniem od lutego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy Huty Cynku w Miasteczku Śląskim dostaną podwyżki

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

19 lut 2015 10:24


Do podwyżki płac, polegającej na podwyższeniu o 5 proc. stawek taryfikatora wynagrodzeń, przekonały pracodawcę zakładowe organizacje związkowe. Wysokość wzrostu wynagrodzeń uzależniona jest od stanowisk pracy oraz jej charakteru.

Związkowcy informują jednak, że podpisane 13 lutego porozumienie w sprawie podwyżek dla pracowników nie kończy rozmów płacowych z pracodawcą.

- W trakcie negocjacji zarząd huty wyszedł z propozycją dotyczącą utworzenia dodatkowej premii z zysku. Uzgodniliśmy, że w marcu doprecyzujemy jej wysokość za ubiegły rok. Wiadomo już, że premia miałaby zostać wypłacona z wyrównaniem od stycznia - informuje Jan Jelonek, przewodniczący Solidarności w Hucie Cynku Miasteczko Śląskie.

Czytaj też: Pojawią się nowi udziałowcy w Hucie Częstochowa?

W ocenie Jelonka załoga jest zadowolona z poziomu podwyżek. - Przy wciąż rosnących kosztach życia ludzie na pewno doceniają ten wzrost płac. Tym bardziej, że ostatnią zbiorową podwyżkę otrzymali w 2009 roku - mówi Jan Jelonek.

Huta Miasteczko Śląskie zatrudnia blisko 700 pracowników. Średnia płaca produkcyjna w zakładzie wynosi niespełna 4 tys. zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

rekin 2015-05-20 21:40:59

propaganda...propaganda.. a co robił Jelonek od 2009 roku.Co robi teraz byle grało hahaha.