×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracownicy gastronomii i hotelarstwa mogą zostać bez wypłat - alarmuje Stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom

Stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom alarmuje, że drugi lockdown gastronomii sprawi, że wielu pracowników w tej branży zostanie bez pieniędzy. Informuje ponadto, że odebrało szereg zgłoszeń od pracowników restauracji, kawiarni i barów skarżących się na brak wypłaty wynagrodzeń lub ich wypłaty w części.

Pracownicy gastronomii i hotelarstwa mogą zostać bez wypłat - alarmuje Stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom
Gastronomia i hotelarstwo znajdują się w dramatycznym momencie swojego istnienia (fot. pixabay.com)
REKLAMA
  • Między pierwszym a trzecim kwartałem tego roku zadłużenie branży gastronomicznej wzrosło o ponad 48 milionów złotych.
  • W sezonie wakacyjnym to właśnie wypłaty w lokalach gastronomicznych i hotelach były najczęściej opóźniane lub niewypłacane. Ostatnie tygodnie przyniosły pogłębienie tego problemu.
  • W niektórych lokalach jest poważny problem z wypłatą wynagrodzenia lub jest ono płacone w ratach. Obawiamy się, że drugi lockdown gastronomii sprawi, że szereg pracowników zostanie bez pieniędzy – mówi Małgorzata Marczulewska, prezes Stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom.

Jak podało Stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom, według statystyk Rejestru Dłużników BIG Info Monitor zadłużenie gastronomii wynosi 695 mln zł – oznacza to, że między pierwszym a trzecim kwartałem tego roku zadłużenie branży wzrosło o ponad 48 milionów złotych. Zdaniem organizacji pokazuje to, że w minionych miesiącach gastronomicy „grali na przetrwanie”. Jak wskazują jej przedstawiciele mało jest restauracji, które się otworzyło, natomiast ilość zamykanych, szczególnie w dużych miastach jest ogromna. Na „odbicie się” zaś szans nie widać. Wręcz przeciwnie, obecnie panujące obostrzenia mogą definitywnie dobić wiele podmiotów

- Gastronomia i hotelarstwo znajdują się w dramatycznym momencie swojego istnienia – mówi Małgorzata Marczulewska, Prezes Stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom.

Stowarzyszenie podkreśla, że trudna sytuacja pracodawców bezpośrednio przedkłada się na sytuację pracowników. Wskazuje, że w sezonie wakacyjnym to właśnie wypłaty w lokalach gastronomicznych i hotelach były najczęściej opóźniane lub niewypłacane. Jak informuje Stowarzyszenie od początku października odebrało kilkanaście wiadomości od pracowników, którzy nie dostali wypłat. Znaczna ich część miała miejsce w tym tygodniu – niektóre restauracje podejmowały decyzje o zamknięciu się na stałe lub czasowo, po tym jak premier ogłosił, że restauracje mogą obsługiwać klientów tylko na wynos.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy gastronomii i hotelarstwa mogą zostać bez wypłat - alarmuje Stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA