Pracownicy Ferrari dostaną największe premie w historii firmy

- Rekordową premię w wysokości ponad 4 tysięcy euro otrzyma w tym roku każdy pracownik firmy Ferrari - poinformowała 8 kwietnia jej dyrekcja. Ta najwyższa w historii koncernu suma to wynik - jak wyjaśniono - bardzo dobrych wyników sprzedaży samochodów w 2013 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy Ferrari dostaną największe premie w historii firmy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

8 kwi 2014 20:03


Po dwóch ratach premii po 1000 euro, już wypłaconych załogom, teraz każdy dostanie jeszcze wyrównanie w wysokości 2096 euro. To zaś oznacza, że w przypadku młodych stażem pracowników cały dodatek, czyli 4096 euro, będzie stanowić 20 procent ich rocznego wynagrodzenia.

Włoskie media informując o najwyższej premii w historii Ferrari odnotowują, że jest ona też wynikiem porozumienia związków zawodowych z dyrekcją, zawartego w 2012 roku.

W minionym roku firma przyjęła strategię na dwa lata, w ramach której będzie produkować rocznie do 7 tysięcy aut. Nie chce jej przekraczać, aby zachować ekskluzywny charakter samochodów.

W zeszłym roku obroty producenta ekskluzywnych aut z Maranello osiągnęły rekordową sumę 2,3 mld euro i były wyższe o 5 procent niż w 2012 r.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.