PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Międzynarodowy Dzień Pracownika Administracyjnego. Ile zarabia się w biurach?

25 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pracownika Administracyjnego. Czy zatrudnieni w biurach mają powody do świętowania? Nie wszyscy. Sprawdźcie, jak wiele się zmieniło w ich zarobkach.

Międzynarodowy Dzień Pracownika Administracyjnego. Ile zarabia się w biurach?
Adobe Stock
REKLAMA

Jak wynika z raportu płacowego „Jesień 2017” przeprowadzonego przez Advisory Group TEST Human Resources, administratorzy bazy klientów wyciągają średnio 3308 zł brutto miesięcznie. Z kolei mediana ich wynagrodzeń wynosi 3 tys. zł - to o 139 zł brutto mniej niż w poprzednim półroczu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jesienią 2017 r. spadła też mediana wynagrodzeń specjalisty ds. administracyjnych, który zajmuje się realizowaniem wyznaczonych zadań administracyjnych - wynosi 4700 zł brutto (wobec 4811 zł brutto wykazywanych w wiosennej edycji raportu).

Średnia pensja na tym stanowisku to 4987 zł brutto, ale 25 proc. specjalistów w tym obszarze nie może liczyć na więcej niż 3721 zł brutto. Kolejne 25 proc. dostaje jednak nie mniej niż 5842 zł brutto.

Również pensje asystentów ds. administracyjnych spadły. Mediana ich wynagrodzeń to 3519 zł brutto, czyli o 389 zł mniej niż wiosną 2017 r. Natomiast ich średnia miesięczna płaca wynosi 3816 zł brutto.

Co czwarta osoba wspierająca pracowników w ich bieżących czynnościach otrzymuje nie mniej niż 4537 zł brutto miesięcznie, ale dla 25 proc. osób na tym stanowisku wynagrodzenie nie przekracza 2985 zł brutto.

A ile zarabia asystent prezesa i dyrektora? Osoby odpowiedzialne za wsparcie organizacyjne zwierzchnika - w tym organizację spotkań, zarządzanie korespondencją i tworzenie sprawozdań - otrzymują średnio 5167 zł brutto miesięcznie. Ich mediana wynosi natomiast 4718 zł brutto (wobec 4826 zł brutto wykazywanych w wiosennej edycji raportu).

25 proc. asystentów prezesa zarabia nie mniej niż 6267 zł brutto miesięcznie, jednak co czwarta osoba na tym stanowisku musi zadowolić się wynagrodzeniem nie wyższym niż 3730 zł brutto.

Średnie wynagrodzenie sekretarek czy recepcjonistek to 3840 zł brutto, a mediana - 3641 zł brutto. To więcej niż wiosną 2017 r. - wówczas mediana wynagrodzeń sekretarek wynosiła 3520 zł brutto.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Międzynarodowy Dzień Pracownika Administracyjnego. Ile zarabia się w biurach?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA