PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Pracownicy Amazona w Polsce dostaną podwyżki. Będą uzależnione od stażu pracy

  • Autor: PAP/jk
  • 24 sie 2017 17:29

Od września Amazon Polska podniesie pensje pracownikom centrów logistycznych. O ile?

Pracownicy Amazona w Polsce dostaną podwyżki. Będą uzależnione od stażu pracy
Adobe Stock
REKLAMA

• Sięgający 12,5 proc. wzrost płac obejmie wszystkich pracowników trzech działających obecnie w Polsce centrów logistycznych.

• W zależności od stażu pracy, stawki wzrosną od poziomu 15-16 zł do poziomu 16 - 18 zł.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Koncern szykuje się do otwarcia jesienią dwóch centrów w Kołbaskowie i Sosnowcu, nie wyklucza też dalszych inwestycji w naszym kraju.

Od 2014 roku Amazon zainwestował w Polsce ponad 3 mld zł. Na stałych umowach o pracę w centrum logistycznym pod Poznaniem, dwóch centrach w okolicy Wrocławia, oraz w Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku pracuje obecnie ponad 9 tys. osób.

Sięgający 12,5 proc. wzrost płac wszystkich pracowników trzech działających obecnie w Polsce centrów logistycznych to efekt globalnego, corocznego procesu przeglądu wynagrodzeń w koncernie.

Wiceprezes ds. operacyjnych Amazon na Europę Steven Harman poinformował, że od września stawki godzinowe pracowników stopnia początkowego wzrosną, w zależności od stażu pracy, od poziomu 15-16 zł do poziomu 16 - 18 zł. Także stawki kierowników zespołów wzrosną i sięgać będą, w przypadku osób ze stażem pracy przekraczającym dwa lata - 23 zł.

Według wyliczeń firmy, rotacja pracowników w Amazon jest podobna do tej, jaką odnotowano w innych podobnych centrach logistycznych i wynosi około 1 proc. - wliczając w to pracowników sezonowych.

Nowe centra logistyczne w Polsce

Jesienią Amazon otworzy dwa kolejne centra logistyki e-commerce w Kołbaskowie i w Sosnowcu. Amazon w Sosnowcu będzie stanowił centrum dystrybucyjne odzieży i obuwia. Z centrum w Kołbaskowie będą dystrybuowane mniejsze przedmioty, takie jak książki, sprzęt elektroniczny czy towary konsumpcyjne.

Steven Harman powiedział, że obiekt ten będzie wykorzystywał innowacyjną technologię Amazon Robotics. Pracę ponad 1 tys. zatrudnionych w nim osób wesprze ponad 3 tys. robotów.

Cały czas trwa rekrutacja pracowników na stanowiska początkowe w obu centrach.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Pracownicy Amazona w Polsce dostaną podwyżki. Będą uzależnione od stażu pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zakres 2017-09-05 10:47:15

    Amazon to się rozwija w Indiach. W Polsce zanim przekroczy linię Wisły, to mu zajmie kilka lat, może nawet dekadę. Nie sądzę, by ta korporacja tak daleko się posunęła.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA