Praca w Polomarket, wynagrodzenia: Pracownicy dostaną podwyżki. Ile?

• Od października Polomarket podnosi wynagrodzenia pracowników we wszystkich sklepach sieci.
• Pensje zatrudnionych w sklepach Polomarket wzrosną o 19-27 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Polomarket, wynagrodzenia: Pracownicy dostaną podwyżki. Ile?

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

18 paź 2016 9:25


Najniższe wynagrodzenia w sklepach Polomarket przed podwyżką wynosiły 1 850 zł brutto plus premia uznaniowa. Po podwyżkach najniższy poziom wynagrodzenia będzie się kształtował w przedziale od 2 tys. do 2350 zł brutto w zależności od zakresu obowiązków oraz stażu plus premia uznaniowa. Podwyżki wyniosą od 19 do 27 proc.

Dodatkowo sieć wszystkim nowo zatrudnionym zapewnia na start zatrudnienie na umowę o pracę na okres pół roku. - Podjęliśmy bardzo istotne decyzje dotyczące wynagrodzeń i zatrudnienia, ponieważ traktujemy naszych pracowników jako nasz największy kapitał. Tym samym chcemy stworzyć im najlepsze warunki do rozwoju, a także dać poczucie bezpieczeństwa zatrudnienia. Zatrudniamy na umowę o pracę ponad 7 tys. pracowników na terenie całego kraju – powiedział Michał Seńczuk, członek zarządu Polomarketu.

Czytaj też: Sieci handlowe dają podwyżki by zatrzymać pracowników

Podwyżki, które weszły w życie 1 października, obejmują pracowników całej sieci, niezależnie od stażu pracy i stanowiska. Wyższe pensje podstawowe otrzymają też nowo zatrudnieni. Ponadto polska sieć nie będzie już zatrudniać na okres próbny, a wszystkim nowym pracownikom zaproponuje na start 6-miesięczną umowę o pracę.

Zmianom uległa też ścieżka rozwoju pracowników Polomarketu. Najlepsi pracownicy - od kasjera sprzedawcy po kierownika sklepu, mogą liczyć zarówno na awans, jak i na pakiet szkoleń.

Oprócz podwyżek spółka przygotowała dla wszystkich swoich pracowników pakiet dodatkowych korzyści pozapłacowych. - Pracownicy sieci będą mogli między innymi korzystać z dodatkowych rabatów podczas codziennych zakupów w sieci, a w przyszłości również w sieciach partnerskich różnych branż. Firma intensywnie pracuje także nad objęciem wszystkich zatrudnionych bezpłatną prywatną opieką medyczną na terenie całego kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

10 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ola 2018-02-20 11:08:12

Zarobki coraz niższe. Niby dali podwyżkę ale ucieli premię i zarabiamy mniej niż w poprzednim roku. Porażka.

Daily9756 2018-02-14 21:31:44

Praca ciężka a wynagrodzenie co miesiąc niższe obiecują i na tym się kończy nigdy w życiu praca w tym markecie

pracownik 2017-12-16 22:28:13

Ta podwyzszka to pic. Dali w pazdzierniku podwyzke do 2000 brutto ( wyplata w listopadzie) a od stycznia najnizsza krajowa wzrosla do 2000.