×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Praca w marketingu: Ile zarabia się w tej branży?

Ile zarabia specjalista ds. analizy rynku, ile specjalista SEO/SEM, a ile dyrektor ds. marketingu? Oto wyniki badania "Jesień 2016" przeprowadzonego przez Advisory Group TEST Human Resources.

Praca w marketingu: Ile zarabia się w tej branży?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jeśli chodzi o marketing handlowy, to średnie miesięczne wynagrodzenie specjalisty ds. e-commerce wynosi 4729 zł brutto ,a mediana jego wynagrodzeń – 3970 zł brutto. To o 73 zł brutto mniej w porównaniu do wyników wiosennej edycji badania.

Co czwarty spec odpowiedzialny za realizowanie i rozwijanie sprzedaży produktów oraz usług w internecie otrzymuje miesięczne wynagrodzenie nie mniejsze niż 4916 zł brutto, tym samym jednak pensja 25 proc. z nich nie przekracza 3212 zł brutto

Z kolei specjalista ds. marketingu handlowego (odpowiedzialny za poszukiwanie możliwości zwiększenia poziomu sprzedaży przez działania w zakresie dystrybucji i ekspozycji produktów) zarabia średnio 6356 zł brutto miesięcznie. Z kolei mediana jego wynagrodzeń to 5299 zł brutto (wobec 4824 zł brutto wykazywanych w wiosennej edycji raportu).

Co czwarta osoba na tym stanowisku nie dostaje więcej niż 4294 zł brutto na miesiąc, a dla 25 proc. pracowników z tej grupy zarobki są nie mniejsze niż 8395 zł brutto miesięcznie.

Źródło: Advisory Group TEST Human Resources
Źródło: Advisory Group TEST Human Resources

O 510 zł brutto (w porównaniu do pierwszego półrocza 2016 r.) zmalała mediana kierownika ds. marketingu handlowego i wynosi 9945 zł brutto. Natomiast jego średnia pensja to 10 747 zł brutto.

Wynagrodzenie co czwartego kierownika w tym obszarze nie przekracza 7551 zł brutto na miesiąc, ale dla 25 proc. nie jest niższe od 14 307 zł brutto. Tyle zarabia, a czym się zajmuje? Organizuje i zarządza działaniami w zakresie dystrybucji i ekspozycji towarów oraz strategii cenowych.

Średnie wynagrodzenie miesięczne specjalisty ds. analizy rynku wynosi 6004 zł brutto. Z kolei mediana na tym stanowisku to 5600 zł brutto – o 450 zł brutto więcej niż wiosną 2016 r.

Za przeprowadzanie analiz i badań oraz monitorowanie otoczenia konkurencyjnego i potrzeb klientów 25 proc. specjalistów otrzymuje pensję nie większą niż 4103 zł brutto. Z kolei kolejne 25 proc. dostaje wypłatę nie mniejszą niż 7283 zł brutto.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca w marketingu: Ile zarabia się w tej branży?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA