Praca w księgowości coraz lepiej płatna, ale też bardziej wymagająca

- Współczesna księgowa to osoba z dużą wiedzą, znajomością języków obcych oraz analitycznym nastawieniem, które pozwala jej rozumieć podejście biznesowe firmy i aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu jej strategii – mówi Magdalena Pałyska, lider zespołu finance z firmy Experis.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w księgowości coraz lepiej płatna, ale też bardziej wymagająca

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

19 mar 2014 10:32


Popyt na pracowników działów finansowo-księgowych zwiększa się za sprawą ciągłego rozwoju sektora BPO/SSC. Dzięki coraz to nowym inwestycjom w tej branży, osoby o profilach finansowo-księgowych z bardzo dobrą znajomością języków obcych mają dużą dowolność w wyborze pracodawcy. Wiąże się to jednak ze spełnianiem przez nie większych wymagań.

Pracodawcy oczekują bowiem już nie tylko dobrego dopasowania kompetencyjnego do wymagań związanych ze sprawowaniem danego stanowiska, ale i szerszego spojrzenia na wykonywane zadnia.

- Praca w branży finansowo-księgowej staje się coraz bardziej ambitna i wymagająca, ale może też wiele zaoferować. Osoby na stanowiskach księgowych, w zależności od posiadanego doświadczenia, mogą liczyć na miesięczne wynagrodzenie w skali od 6 tys. do 10 tys. zł brutto - mówi Pałyska.

- W przypadku pracowników działów kontrolingu wynagrodzenie waha się między 8 tys. a 12 tys. zł brutto, a dyrektorzy finansowi, których rola jest najbardziej istotna i wpływowa z punktu widzenia firmy, to wynagrodzenia w wysokości od 25 tys. zł brutto wzwyż - dodaje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.