Praca w kontrolingu finansowym, zarobki: Kontroler finansowy i dyrektor najlepiej opłacani

Jak wynika z raportu płacowego Advisory Group Test Human Resources "Wiosna 2015", na najlepsze zarobki w kontrolingu finansowym mogą liczyć dyrektorzy i kontrolerzy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w kontrolingu finansowym, zarobki: Kontroler finansowy i dyrektor najlepiej opłacani

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

www.raportplacowy.pl

6 lis 2015 10:30


Ile konkretnie zarabiają osoby odpowiedzialne za kontroling finansowy? Co czwarty specjalista ds. kontrolingu (odpowiedzialny za realizowanie procedur kontroli finansowej) zarabia nie więcej niż 4815 zł brutto miesięcznie, podczas gdy 25 proc. osób zatrudnionych na tym samym stanowisku osiąga wynagrodzenie nie mniejsze niż kwota 7924 zł brutto na miesiąc.

Mediana wynagrodzeń na stanowisku specjalisty ds. kontrolingu wynosi 6850 zł brutto (to o 107 zł brutto więcej, niż jesienią 2014 r.).

Lider zarabia więcej

Na wyższe wynagrodzenie może liczyć lider zespołu ds. kontrolingu – mediana wynagrodzeń na tym stanowisku wynosi 9249 zł brutto miesięcznie. Tu również nastąpił wzrost w porównaniu do jesieni ubiegłego roku, kiedy mediana wynagrodzeń na tym stanowisku wynosiła 9165 zł brutto.

1/4 osób zajmujących się administracją działaniami kontroli i nadzoru finansowego firmy zarabia nie mniej niż 10958 zł brutto na miesiąc. Dla 25 proc. zarobki na tym stanowisku nie przekraczają 6987 zł brutto na miesiąc.

Oni wiodą prym

Na najlepsze zarobki w kontrolingu finansowym mogą liczyć dyrektorzy ds. kontrolingu, którzy zajmują się całościowym zarządzaniem obszarem kontrolingu w firmie. Mediana ich wynagrodzeń wynosi 18211 zł brutto miesięcznie – to o 401 zł brutto więcej, niż jesienią 2014 r.

Co czwarty dyrektor może cieszyć się wynagrodzeniem nie mniejszym niż 18862 zł brutto na miesiąc, a dla 25 proc. piastujących to stanowisko, wysokość miesięcznej pensji nie przekracza 14980 zł brutto.

Całkiem nieźle na tle zarobków dyrektorów wypadają również pensje kontrolerów finansowych – mediana na tym stanowisku wynosi 12295 zł brutto miesięcznie (wzrost o 345 zł w porównaniu do jesiennej edycji badania).

- Wysokie wynagrodzenie na tym stanowisku związane jest w dużej mierze z wymaganymi na wejściu kompetencjami pracownika. Kontroler finansowy to menadżer zarządzający, odpowiada on za nadzór oraz całościowe zarządzanie podległymi mu zespołami – wyjaśnia Maria Kaszyńska z AG Test HR.

- Z jednej strony powinien on posiadać umiejętności twarde takie jak ekspercki poziom wiedzy czy doświadczenie. Z drugiej, odznaczać się szeregiem zdolności miękkich związanych z koordynowaniem pracy innych osób, motywowaniem i oceną pracowników - wyjaśnia.

Osoba ubiegająca się o pracę na stanowisku kontrolera finansowego powinna być przygotowana do częstej pracy w nadgodzinach, a także konieczności wyjazdów służbowych. Dlatego też co czwarty kontroler nie zarobi mniej niż 14410 zł brutto miesięcznie, a dla 25 proc. zarobki nie przekroczą 9573 zł brutto miesięcznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.