Praca w IT: Zarobki biją na głowę wynagrodzenia w innych branżach

Bez względu na poziom doświadczenia programiści, analitycy biznesowi, architekci oprogramowania, testerzy i specjaliści ds. zarządzania projektami cieszą się najlepszymi zarobkami, w porównaniu do specjalistów z innych branż.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w IT: Zarobki biją na głowę wynagrodzenia w innych branżach

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

25 mar 2015 8:21


Osoby zatrudnione w IT wyprzedzają pracowników takich obszarów, jak doradztwo/konsulting, ubezpieczenia, marketing, energetyka, nieruchomości, bankowość czy zakupy.

Z danych zawartych w publikacji „Pracuj w IT 2015” wynika, że połowa pracowników zajmujących się rozwojem oprogramowania, bez nawet rocznego doświadczenia, zarabia więcej niż 2,8 tys. zł netto.

Czytaj też: Popyt na pracowników wysoko wykwalifikowanych - specjalistów IT, pracowników produkcyjnych i osób związanych z BPO

Im dłuższy staż pracy, tym wyższe wynagrodzenie. Przeciętne wynagrodzenie osób z 1-3-letnim doświadczeniem wynosi 4 tys. zł netto (oznacza to, że 50 proc. z nich zarabia więcej niż 4 tys. zł, a 50 proc. mniej).

- Bardzo dobrze zarabiają także specjaliści związani z administracją IT, m.in. administratorzy systemów i sieci, help desk. Wśród najlepiej opłacanych zawodów znajdują się również te, które są związane z Internetem i nowymi mediami, m.in. web design i web development – komentuje Maciej Bąk, ekspert ds. raportów wynagrodzeń w grupie Pracuj.

Dobre zarobki na każdym poziomie zatrudnienia

Jak pokazują analizy zawarte w publikacji „Pracuj w IT 2015”, specyfiką tej branży jest to, że na każdym poziomie zatrudnienia zarobki oferowane specjalistom IT należą do najwyższych, w porównaniu z zarobkami osób o podobnym stażu pracy i zakresie odpowiedzialności.

Specjalista IT w obszarze rozwoju oprogramowania otrzymuje przeciętnie 4 tys. zł netto, koordynator – 6,4 tys. zł netto, kierownik – 8,2 tys. zł netto, a dyrektor 12 tys. zł (mediana przeciętnego wynagrodzenia).

Dla specjalistów ds. IT odpowiedzialnych za Internet i nowe media zarobki plasują się od 3 tys. zł netto na stanowisku specjalisty do 9 tys. zł netto na stanowisku dyrektorskim. Specjalista w obszarze IT administracja zarabia przeciętnie 3,1 tys. zł netto, koordynator 4,4 tys. zł, kierownik 7,5 tys. zł, a dyrektor ok. 11 tys. zł.

Dyrektor ds. IT, będący członkiem zarządu zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najlepiej opłacanych stanowisk dyrektorskich w różnych obszarach (mediana wynosi tutaj 13 tys. zł netto).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

4 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ktoś inny 2017-07-16 00:26:49

Fatalna firma, marne zarobki. takie informatyczne tesco. Nie dajcie się nabrać.

pracownik 2017-04-10 00:17:58

potwierdzam, dobre zarobki to mega ściema nie dajcie się nabrać, omijajcie tego pracodawcę z daleka, nie dbają o ludzi, ta firma to porażka.

Zygmunt 2016-03-06 22:13:50

Asseco - "zarobki na bardzo dobrym poziomie" i "świetna firma" - he he .... to mógł napisać tylko gość z HR albo PublicRelation tej firmy. Polecam tę lekturę: www (kropka) gowork (kropka) pl/opinie_czytaj,18801