Praca w IT: Ile można zarobić na tworzeniu aplikacji i programowaniu?

Ciekawych wniosków dostarcza ostatni raport płacowy AG Test HR na temat wynagrodzeń w IT. Okazuje się, że w przypadku wielu stanowisk, wynagrodzenia nie są już tak atrakcyjne, jak jeszcze pod koniec ubiegłego roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w IT: Ile można zarobić na tworzeniu aplikacji i programowaniu?

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

www.raportplacowy.pl

3 gru 2015 13:51


Jak wynika z raportu AG Test HR "Wiosna 2015", co czwarty lider zespołu ds. projektów IT (odpowiedzialny za zarządzanie projektem informatycznym, w tym kontakt z klientem) otrzymuje miesięczną pensję nie przekraczającą 6 tys. zł brutto, a dla 25 proc. pensje zaczynają się dopiero od 10847 zł brutto. Mediana wynagrodzeń na stanowisku lidera zespołu ds. projektów IT wynosi 8667 zł brutto. To spadek o 1038 zł brutto wobec kwoty 9705 zł brutto wykazywanej w jesiennej edycji raportu.

Jeszcze bardziej uszczupliła się pensja kierownika ds. tworzenia aplikacji - o 1121 zł brutto. Mediana wynagrodzeń na tym stanowisku wynosi 10077 zł brutto miesięcznie. Co czwarty kierownik ds. tworzenia aplikacji, który zajmuje się planowaniem, koordynacją i nadzorem nad działaniami związanymi z projektowaniem i rozwojem aplikacji, otrzymuje co miesiąc pensję nie przekraczającą 8 tys. zł brutto, a dla 25 proc. wynagrodzenie zaczyna się dopiero od kwoty 11710 zł brutto.

Wydaje się, że po kieszeni najbardziej "oberwało się" dyrektorowi ds. tworzenia aplikacji, który odpowiada za całościowe zarządzanie obszarem tworzenia aplikacji w firmie i ma wpływ na jej całą strategię. Według raportów płacowych AG Test HR, wiosną tego roku mediana wynagrodzeń w jego przypadku wynosiła 13442 zł brutto, wobec 17752 zł brutto wykazywanych w jesiennej edycji badania. To spadek aż o 4310 zł brutto.

Spadek wynagrodzeń - choć nie tak duży jak w przypadku osób zajmujących się tworzeniem oprogramowania - dotyczy również specjalistów od programowania. I tak, co czwarty tester oprogramowania może liczyć na miesięczną pensję nie mniejszą niż 6098 zł brutto, a 25 proc. zatrudnionych na tym stanowisku, otrzymuje co miesiąc pensję nie przekraczającą 4200 zł brutto. Mediana wynagrodzeń osób zajmujących się tworzeniem i przeprowadzaniem testów oprogramowania oraz raportowaniem błędów wynosi 5326 zł brutto, wobec 5862 zł brutto wykazywanych jeszcze jesienią 2014 r. (spadek o 500 zł).

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.