PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Praca w finansach: Ile zarabia dyrektor finansowy, a ile specjalista ds. podatkowych?

Wynagrodzenia osób pracujących w pionie finansowym firmy poszły w górę czy w dół? Zobaczcie najnowszy raport płacowy AG Test HR "Jesień 2017".

Praca w finansach: Ile zarabia dyrektor finansowy, a ile specjalista ds. podatkowych?
Adobe Stock
REKLAMA

Jak wynika z jesiennej edycji badania wynagrodzeń Advisory Group TEST HR, średnie miesięczne wynagrodzenie specjalisty ds. windykacji, który odpowiada za realizowanie procedur kontroli i windykacji należności drogą telefoniczną lub mailową, wynosi 4139 zł brutto. Mediana wynagrodzeń w jego przypadku to 4104 zł brutto, czyli o 254 zł brutto mniej niż wiosną 2017 r.

Co czwarty specjalista w tym obszarze dostaje nie więcej niż 3279 zł brutto miesięcznie, ale 25 proc. z nich może cieszyć się pensją wyższą niż 4733 zł brutto.

Jeśli chodzi o specjalistę ds. finansowych, to mediana zarobków spadła o 316 zł brutto w porównaniu do płac wykazywanych w wiosennej edycji raportu. Obecnie wynosi 5627 zł brutto. Z kolei średnie miesięczne wynagrodzenie na tym stanowisku to 6074 zł brutto.

Jedna czwarta osób odpowiedzialnych za realizowanie operacyjnych procedur finansowych w firmie może liczyć na wypłatę nie mniejszą niż 7404 zł brutto, ale kolejne 25 proc. nie otrzyma więcej niż 3936 zł brutto.

Więcej zarabia specjalista ds. podatkowych - mediana jego wynagrodzeń to 6791 zł brutto. Wiosną 2017 r. była o 252 zł brutto niższa. Natomiast średnia miesięczna pensja na tym stanowisku wynosi 7523 zł brutto.

Dla jednej czwartej speców od podatku (odpowiedzialnych za prowadzenie rozliczeń podatkowych firmy oraz współpracę z firmami doradztwa podatkowego) płace nie przekraczają 5030 zł brutto, jednak 25 proc. może liczyć na wynagrodzenia powyżej 9221 zł brutto.

Mediana wynagrodzeń asystenta ds. finansowych wynosi 3411 zł brutto (wobec 3760 zł brutto wykazywanych w wiosennej edycji raportu). Z kolei średnia miesięczna pensja to 3476 zł brutto.

Co czwarta osoba wykonująca czynności administracyjne oraz wspierająca pracowników obszaru w ich bieżących czynnościach zarabia mniej niż 2605 zł brutto, ale jedna czwarta asystentów może liczyć na więcej, czyli na pensje przekraczające 3983 zł brutto.

Średnia pensja lidera zespołu ds. finansowych wynosi 8151 zł brutto, a mediana wynagrodzeń - 8350 zł brutto. Wiosną 2017 r. mediana była wyższa i wynosiła 8600 zł brutto.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca w finansach: Ile zarabia dyrektor finansowy, a ile specjalista ds. podatkowych?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA