Praca w Biedronce: W dużym mieście zarobisz więcej

Sieci handlowe chcąc zatrzymać pracowników, decydują się na różnicowanie płac w dużych i małych miejscowościach. Na taki krok zdecydowała się m.in. Biedronka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Biedronce: W dużym mieście zarobisz więcej

PODZIEL SIĘ


Autor: portalspozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

29 lip 2015 18:49


Już w kwietniu władze sieci podjęły decyzję o wprowadzeniu zróżnicowania w wynagrodzeniu – podwyżki otrzymali pracownicy zatrudnieni w Warszawie, Gdańsku Poznaniu oraz Wrocławiu. W mniejszych miejscowościach pensje nie zostały podniesione.

Czytaj też: Orange, Biedronka, Tesco: jak giganci radzą sobie z krytyką ze strony pracowników?

Podwyżki podyktowane są koniecznością znalezienia rąk do pracy na trudnym rynku - gdzie bezrobocie jest niskie, a wynagrodzenia bardzo konkurencyjne.

Działanie Biedronki spotkało się jednak z niezadowoleniem ze strony związkowców, którzy złożyli protest do pracodawcy przeciwko podwyżkom obejmującym wyłącznie wybranych pracowników.

- 68 proc. zysku Jeronimo Martins generowana jest w Polsce. Co roku wszyscy pracownicy sieci Biedronka otrzymywali podwyżki. W roku 2015 po raz pierwszy podwyżki nie objęły wszystkich. Otrzymali je kierownicy sklepów oraz regionów z dużych aglomeracji miejskich m.in. Gdańska, Wrocławia oraz Poznania. Podwyżki ominęły kasjerów-sprzedawców, którzy wykonują przecież ciężką pracę – zauważa Robert Jacyno, wiceprzewodniczący „Solidarności” w Biedronce.

Dodaje również, że zróżnicowanie zarobków w sieci często ma dość sztuczny charakter, a głównym kryterium jest podział administracyjny. Zdarza się, że pracownicy zatrudnieni kilka kilometrów poza dużym miastem zarabiają nawet o 20 proc. mniej, podczas gdy koszty życia wcale nie są niższe.

Na tym tle szczególne miejsce zajmuje Warszawa, gdzie wynagrodzenia osób na stanowiskach kierowniczych są nawet o około 1 tys. złotych wyższe niż w innych miejscowościach.

Więcej czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.