Praca na studiach, wynagrodzenia: Ile zarabia student?

• Średnie wynagrodzenie dla studentów to mniej niż 2 tys. zł - wynika z raportu "Portfel studenta" przygotowanego przez Związek Banków Polskich (ZBP).
• Jednocześnie 88 proc. studentów deklaruje zaangażowanie w odpłatną działalność pozauczelnianą – staże, praktyki lub pracę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca na studiach, wynagrodzenia: Ile zarabia student?

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

3 paź 2016 10:54


- Suma, na jaką miesięcznie mogą liczyć stypendyści w Polsce, to średnio 533 zł miesięcznie - wynika z raportu.

Specjalną ofertę dla studentów kierują też banki - spersonalizowane konta bankowe, kredyty studenckie, czy karty płatnicze, podano również.

Czytaj też: Oto najpopularniejsze kierunki studiów w tym roku

- Banki starają się nadążać za potrzebami studentów proponując między innymi konta bankowe nie wymagające stałych, systematycznych wpłat - takie, na które można wpłacać kieszonkowe, stypendium, czy wynagrodzenie. W 2016 r. cztery banki w Polsce oferują kredyty studenckie na preferencyjnych warunkach. Wnioski o taki kredyt należy składać do końca października w oddziale wybranego banku – powiedział wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości Waldemar Zbytek.

Największą pozycją w budżecie studenta jest opłata za przysłowiowy "dach nad głową" - najniższa miesięczna stawka za łóżko w domu studenckim wynosi 235 zł, jednak pokój w akademiku największych polskich uczelni może kosztować nawet 730 zł. W podobnych cenach można wynająć pokój w większości miast w Polsce, zaś kawalerka to już koszt powyżej 1200 zł, podano również.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Jola 2017-05-31 11:20:19

My studenci musimy sobie jakos radzic, cale szczescie coraz latwiej znalezc prace np przez strefajob.pl