Praca kasjera, fakturzysty. Jakie zarobki?

Ile zarabiają kasjerzy i fakturzyści? Sprawdźcie w raporcie płacowym AG Test HR "Wiosna 2015".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca kasjera, fakturzysty. Jakie zarobki?

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

www.raportplacowy.pl

9 lis 2015 9:43


Jak wynika z ostatniego raportu płacowego Advisory Group TEST Human Resources "Wiosna 2015", mediana wynagrodzeń na stanowisku fakturzysty wynosi 3792 zł brutto – to niewielki spadek, w porównaniu do kwoty 3846 zł brutto wykazywanej w jesiennej edycji raportu.

Czytaj też: Na świecie to chleb powszedni. W Polsce rekruterzy nie mówią o potencjalnych zarobkach

Zdecydowanie większą różnicę w wynagrodzeniach odczuwają za to kasjerzy. W ich przypadku mediana wynagrodzeń spadła z 3729 zł brutto wykazywanych w jesiennym raporcie, do kwoty 3032 zł brutto wiosną tego roku. To blisko 800 zł brutto mniej każdego miesiąca.

Co czwarta osoba odpowiedzialna za dokonywanie wypłat i przyjmowanie wpłat gotówkowych z różnych tytułów, tj. wynagrodzenia, pożyczki, zaliczki itp. otrzymuje nie więcej niż 2411 zł brutto, a pensja kolejnych 25 proc. kasjerów nie jest mniejsza niż 3160 zł brutto miesięcznie.

Z kolei pułap wynagrodzeń dla 25 proc. fakturzystów (odpowiedzialnych za wystawianie faktur VAT i rachunków, a także prowadzenie stosownej ewidencji) zaczyna się od 4638 zł brutto, jednak jedna czwarta osób na tym stanowisku może liczyć na wynagrodzenie nie wyższe niż 2605 zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.