Praca i zarobki w IT: Administrowanie systemami, bazami danych i aplikacjami dobrze płatne?

Ile zarabia administrator systemów serwerowych, a ile jego szef? Jak wynagradzana jest praca inżynierów ds. bezpieczeństwa IT? Zapoznajcie się z danymi płacowymi AG Test HR.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca i zarobki w IT: Administrowanie systemami, bazami danych i aplikacjami dobrze płatne?

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

www.raportplacowy.pl

7 gru 2015 0:02


Za instalowanie, konfigurowanie i utrzymywanie systemów operacyjnych w firmie odpowiada administrator systemów serwerowych. Ile zarabia? Zgodnie z raportem płacowym Advisory Group Test Human Resources "Wiosna 2015", mediana wynagrdzeń na tym stanowisku wynosi 6222 zł brutto. To spadek o 896 zł brutto wobec danych z jesiennej edycji badania. Co czwarty administrator może liczyć na wynagrodzenie nie mniejsze niż 7652 zł brutto miesięcznie, a pensje 25 proc. nie przekraczają 4265 zł brutto.

Więcej od administratora systemów serwerowych zarabia administrator baz danych - co czwarty otrzymuje pensje nie mniejszą niż 9022 zł brutto miesięcznie, a wynagrodzenie 25 proc. wynosi nie więcej niż 3979 zł brutto. Mediana wynagrodzeń na tym stanowisku wynosi 6359 zł brutto i jest porównywalna do jesieni, kiedy wynosiła 6402 zł brutto.

Wzrostem wynagrodzeń o 317 zł brutto może cieszyć się za to administrator sieci, który odpowiada za tworzenie, konfigurowanie i utrzymywanie sieci wewnętrznych lub zewnętrznych. Mediana na tym stanowisku wynosi 6446 zł brutto. Co czwarty administrator sieci otrzymuje pensje nie mniejszą niż 7460 zł brutto, a wynagrodzenia 25 proc. nie przekraczają 4692 zł brutto.

Jeśli chodzi o administratorów aplikacji (w tym SAP), mediana wynagrodzeń w ich przypadku wynosi 7129 zł brutto (wzrost o 137 zł brutto wobec jesiennej edycji badania). Do obowiązków administratora aplikacji należy instalowanie nowych wersji oprogramowania i aktualizacji systemowych oraz rozwiązywanie problemów związanych z aplikacjami. Co czwarty administrator może liczyć na pensję nie mniejszą niż 8600 zł brutto, a dla 25 proc. zarobki nie przekraczają 5679 zł brutto.

W przypadku stanowisk kierowniczych w administrowaniu IT, odnotowano wzrost pensji o 421 zł brutto, jeśli chodzi o stanowisko kierownika administracji baz danych - mediana wynagrodzeń na tym stanowisku wynosi 6823 zł brutto, a do obowiązków kierownika należy kierowanie administrowaniem firmowych systemów baz danych.

Więcej zarabiają również kierownicy ds. administrowania systemami - i to o 783 zł brutto. Co czwarty zatrudniony na tym stanowisku może liczyć na miesięczną pensję nie mniejszą niż 10268 zł brutto, a dla 25 proc. wynagrodzenia nie przekraczają 7249 zł brutto. Do obowiązków kierownika ds. administrowania systemami należy zarządzanie serwerami, systemami operacyjnymi i infrastrukturą.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.