PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Popyt na nich nie słabnie, a pensje rosną. Zarabiają już nawet 40 tys. zł

 • jk
 • 5 sie 2022 13:45

Specjaliści i menedżerowie z branży HR zarabiają coraz więcej. Ich pensje wzrosły w 2022 roku o 22 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Średnia pensja w sektorze wynosi 12 524 zł brutto. Ile zarabia dyrektor personalny, ile specjalista ds. HR, a ile HR Business Partner?

Popyt na nich nie słabnie, a pensje rosną. Zarabiają już nawet 40 tys. zł
HR Business Partner może liczyć na zarobki w przedziale 12-15 tys. zł (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • Popyt na HR-owców rośnie, podobnie jak konkurencja wśród pracodawców.
 • Jak zaznacza Joanna Cieślik z Antala, to przekłada się na czasem wręcz skokowy wzrost ofert finansowych na rynku. Przykładowo, na stanowisku senior recruiter wynagrodzenie może wynieść nawet 12 tys. zł brutto.
 • Na najwyższą pensję mogą liczyć dyrektorzy personalni - wyciągają oni 20-40 tys. zł brutto miesięcznie; na najniższą - analitycy HR, których wynagrodzenie waha się od 4 do 8 tys. zł.

Jak wynika z "Raportu płacowego 2022" agencji Antal, specjaliści i menedżerowie zarządzania zasobami ludzkimi zanotowali wzrost wynagrodzeń o 22 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Ich średnia pensja wynosi 12 524 zł brutto, a rok wcześniej - 10 234 zł brutto.

Jak zaznaczają autorzy raportu, w dobie transformacji i zmian w polityce wynagrodzeń oraz procesów restrukturyzacyjnych funkcja HR-u zyskuje na znaczeniu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Dodatkowo na podniesienie wynagrodzeń wpływa olbrzymi popyt na kandydatów i co za tym idzie - potrzeba zatrudniania doświadczonych rekruterów, bez względu na branżę - komentuje Joanna Cieślik, senior konsultant w agencji Antal HR & Administration.

- Konkurencja wśród pracodawców rośnie, a to wpływa na czasem wręcz skokowy wzrost ofert finansowych na rynku. Przykładowo, na stanowisku senior recruiter wynagrodzenie może wynieść nawet 12 tys. zł brutto - mówi Joanna Cieślik. - Warto przy tym podkreślić, iż obecnie ogromne znaczenie dla HR-owców mają dodatkowe aspekty ofert pracy, tj. premie, bonusy, możliwość pracy zdalnej, jasna ścieżka kariery - dodaje.

Ile zarabiają HR-owcy?

Na jakie pensje po podwyżkach mogą liczyć HR-owcy? Jak wynika z raportu agencji Antal, na najwyższą pensję mogą liczyć dyrektorzy personalni - wyciągają oni 20-40 tys. zł brutto miesięcznie. Nieco mniej zarabiają kierownicy personalni - ich miesięczna płaca waha się od 15 do 20 tys. zł.

Kierownik działu zajmującego się wynagrodzeniami i benefitami zarabia 10-16 tys. zł co miesiąc, a szef działu kadr i płac - 10-15 tys. zł.

HR Business Partner może liczyć na zarobki w przedziale 12-15 tys. zł, natomiast specjalista HR otrzymuje pensje w wysokości 6-9 tys. zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (8)

Do artykułu: Popyt na nich nie słabnie, a pensje rosną. Zarabiają już nawet 40 tys. zł

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Gość 2022-08-10 15:57:13

  To oczywiste. Są mądrzy i kreatywni, to zarabiają. Każdy może się uczyć:. bardzo dobrze i długo, a potem tak zarabiać.

 • Yatta 2022-08-09 08:14:59

  W czasach, gdzie wszytko jest ogarnięte w systemach informatycznych to raczej marzenia ściętej głowy:)

 • Anna 2022-08-08 14:32:58

  Potwierdzam, tak faktycznie jest, zgadza się z tym co oferuje rynek obecnie. W wielu firmach obecni pracownicy zarabiają nieco poniżej podanych bandów wynagrodzeń, ale rynek - z uwagi na deficyt pracowników- oferuje ok 15% wyższe wynagrodzenia (mówimy o total remuneration oczywiście).

 • Rumcajs 2022-08-06 18:02:09

  Kogoś grubo pospawało z tymi kwotami wynagrodzeń w HR.

 • Maximus 2022-08-06 09:58:24

  Miałem kilka rozmów z takim "menadżerami" ....... Gówniara 28 lat i kierownik pełna gębą, zdania poprawnie nie była w stanie złożyć.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA