×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Poniżej średniej krajowej raczej nie schodzą. Pensje startują od 10 tys. zł

  • KDS
  • 30 sty 2023 20:00

Ciągłe zmiany w zasadach funkcjonowania firm spowodowały, że eksperci w obszarze prawnopodatkowym są poszukiwani jak nigdy wcześniej. By zatrzymać tych najlepszych, pracodawcy byli zmuszeni do podnoszenia wynagrodzeń. Wiele wskazuje na to, że w 2023 roku trend będzie taki sam.

Poniżej średniej krajowej raczej nie schodzą. Pensje startują od 10 tys. zł
Osoby zatrudnione na stanowisku starszego prawnika kancelarii zarabiają od 13 do 40 tys. zł brutto (Fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Utrzymująca się presja płacowa oraz zwiększone zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu podatków i prawa gwarantuje im dobrą sytuację na rynku pracy.
  • Z raportu Hays Poland wynika, że specjaliści w tym zakresie mogą liczyć w 2023 roku na wzrost wynagrodzeń w okolicach 10 proc.
  • Na brak ofert pracy nie mogą narzekać specjaliści z zakresu ochrony danych osobowych, compliance czy podatków.

Produkcja prawa ma się w Polsce bardzo dobrze. Jak wynika z raportu „Barometr stabilności otoczenia prawnego” przygotowanego przez firmę audytorsko-doradczą Grant Thornton, w pierwszej połowie 2022 r. przyjęto w Polsce 14,5 tys. stron maszynopisu aktów prawnych, czyli o 75 proc. więcej niż przed rokiem. To woda na zawodowy młyn dla osób, których zadaniem jest zrozumienie, wyjaśnienie i wprowadzenie w życie wszystkich prawnych i podatkowych zmian.

- Zapowiadane zmiany prawa sprawią, że w nadchodzących miesiącach pracodawcy będą musieli zmierzyć się z wymogiem dostosowania swoich działań do nowych przepisów. W związku z tym należy spodziewać się zwiększonego zapotrzebowania firm na specjalistów z obszaru prawa - nie tylko pracy czy podatkowego. Znalezienie odpowiednich kandydatów będzie jednak stanowiło jedno z większych wyzwań natury HR - komentuje cytowana w "Raporcie Płacowym 2023" przygotowanym przez Hays Poland Karolina Lis, director w tej firmie.

Sytuacja na rynku pracy specjalistów z zakresu prawa i podatków

Z raportu wynika, że w roku 2022 rynek pracy w obszarze prawnopodatkowym ulegał trendom obserwowanym również w innych sektorach, czyli minął pod znakiem rosnącej inflacji, niepewnej sytuacji geopolitycznej oraz wysokiego zapotrzebowania na pracowników. Efekt był taki, że aby pozyskać i zatrzymać w firmie najlepszych ludzi z zakresu prawa i podatków, pracodawcy byli zmuszeni do podnoszenia wynagrodzeń.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Poniżej średniej krajowej raczej nie schodzą. Pensje startują od 10 tys. zł

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zajda 2023-01-31 22:21:19

    Dziedzic przegląd b8 fideltronik

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA