×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polska na pierwszym miejscu "podium wstydu". Wypadliśmy fatalnie

 • jk
 • 30 maj 2023 15:58

Przeprowadzone przez platformę edukacyjną Preply badanie dotyczące emerytów i prawdopodobieństwa ich powrotu na rynek pracy nie stawia Polski w dobrym świetle. Okazuje się, że polskich emerytów sytuacja najczęściej zmusza do powrotu do pracy.

Polska na pierwszym miejscu "podium wstydu". Wypadliśmy fatalnie
Na to, czy emeryci zdecydują się wrócić do pracy, wpływa m.in. dostęp do opieki zdrowotnej czy czynniki demograficzne (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • Badanie obejmujące 45 rozwiniętych krajów świata stawia Polskę w nie najlepszym świetle – to polskim emerytom bez pracy na emeryturze najtrudniej sobie poradzić.
 • Nieco lepiej od Polski wypadły Włochy i Irlandia.
 • A w jakich krajach prawdopodobieństwo tego, że emeryci będą chcieli wrócić do pracy jest najniższe? Liderem pod tym względem jest Dania, Finlandia i Holandia.

Platforma edukacyjna Preply przeanalizowała dane z 45 najbogatszych krajów świata, a następnie, dla każdego z nich ocenił prawdopodobieństwo powrotu emerytów do pracy.

W swojej analizie Preply uwzględniło 8 czynników dotyczących emerytury z 45 najbogatszych krajów świata (określonych na podstawie skorygowanego PKB na mieszkańca). Dane zostały podzielone na 3 kluczowe grupy wskaźników: system opieki społecznej (tj. dostęp do opieki zdrowotnej, krajowy system emerytalny), gospodarka (tj. koszty utrzymania, średni dochód dla obywateli powyżej 65 roku życia, stopa bezrobocia) oraz dane demograficzne (tj. oficjalny wiek emerytalny, odsetek populacji emerytów, średnia długość życia).

Dla każdej kategorii zastosowano różne wagi, a następnie obliczono całkowity wynik indeksu dla każdego kraju, w zakresie od 0 do 100. Na koniec kraje zostały posortowane w oparciu o ich łączne wyniki, tworząc ostateczne rankingi 10 krajów, w których emeryci są najbardziej i najmniej skłonni do powrotu do pracy.

Polscy emeryci najczęściej zmuszeni są do powrotu na rynek pracy

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (33)

Do artykułu: Polska na pierwszym miejscu "podium wstydu". Wypadliśmy fatalnie
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Rav 2023-06-01 14:54:04

  Tym powodem do wstydu ma być to że jesteśmy biedniejszym krajem niż Włochy i Irlandia? Niektórzy to by się tylko wstydzili i wstydzili, taki to wstydliwy naród (a raczej pół narodu).

 • Łukasz Jasiński 2023-05-31 18:00:27

  Wina leży po stronie "wolnego rynku", "pracodawców" i "obcego kapitału" - za każdą waloryzację emeryci są okradani przez wyżej wymienione cudze słowa lub cudzychsłowa od cudzysłów - jest to przecież najszybsza i najbardziej bezbronna grupa społeczna, a jednocześnie: doświadczona, wiarygodna i najbardziej rzetelna w zawodowej pracy - łakomy i tani kąsek.

  • Kaz 2023-06-01 18:33:48

   Misiak problem jest inny. Wskaźnik biernych zawodowo w niemczech ponizej 30% w Polsce 43% mamy rekordowo duzo wyjatkowo mlodych emerytów. W niemczech policjant pracuje normalnie do 65 rozu zycia u nas mamy stado najnlodszych w europie emerytów dodatkowo cala masa osob nie placi nic na emerytury. Gornicy rolnicy sedziowie policja wojsko oni wszyscy ani grosza nie dorzycaja sie ale z zlsytwmu potem ciagna

 • Rekin 2023-05-31 15:07:20

  Brawo PiS. I brawo firmie na nich głosujący

 • Ewa 2023-05-31 12:44:36

  Przecież PiS twierdzi że w Polsce tak dobrze jeszcze nie było przecież ich zdaniem Polska mlekiem i miodem płynie a ludzie są szczęśliwi szkoda tylko że z tego szczęścia jest coraz więcej samobójstw

 • Rafał 2023-05-31 12:28:22

  Czego mamy się wstydzić? Tego że państwa zachodniej Europy przyjęły nas do Unii aby mieć w centrum Europy niewolników za miskę ryżu? Zastanów się pismaku co bazgrzesz.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA