Połowa pracowników w województwie mazowieckim zarabia ponad 5 tys. zł

Najwyższe wynagrodzenia w 2013 roku otrzymywali pracownicy zatrudnieni w województwie mazowieckim. Najmniej - w województwie warmińsko-mazurskim.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Połowa pracowników w województwie mazowieckim zarabia ponad 5 tys. zł

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

30 cze 2014 10:11


Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak, najwyższe wynagrodzenia w 2013 roku otrzymywali pracownicy zatrudnieni w województwie mazowieckim. Połowa z nich zarabiała więcej niż 5 400 zł brutto miesięcznie.

Ciekawie wypada porównanie zarobków dla Warszawy i województwa mazowieckiego z wyłączeniem stolicy. Co druga osoba pracująca w Warszawie zarabiała bowiem ponad 6 tys. zł brutto miesięcznie. Natomiast w województwie mazowieckim bez Warszawy mediana zarobków wyniosła 3 900 zł.

Powyżej mediany dla całego kraju, która według OBW wyniosła 4 050 zł, zarabiała połowa lepiej wynagradzanych pracowników z województw: dolnośląskiego i pomorskiego. Nieznacznie poniżej mediany krajowej wyniosły mediany dla województw: małopolskiego i pomorskiego.

Najmniej zarabiali zatrudnieni w województwie warmińsko-mazurskim oraz w województwach wschodnich. Połowa pracowników w woj. warmińsko-mazurskim zarabiała nie więcej niż 3 150 zł brutto. Mediana wynagrodzeń dla woj. podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego wyniosła 3 200 zł brutto miesięcznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.