Połowa dyrektorów ds. produkcji wyciąga więcej niż 12 tys. zł miesięcznie

Połowa dyrektorów z działu produkcji otrzymywała w 2013 r. wypłatę powyżej 12 tys. zł brutto. Z kolei średnia w tym sektorze wyniosła 3 600 zł. Na jakie wynagrodzenia mogli liczyć pozostali pracownicy produkcji?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Połowa dyrektorów ds. produkcji wyciąga więcej niż 12 tys. zł miesięcznie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

4 lip 2014 10:35


Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak mediana wynagrodzeń brutto dla wszystkich pracowników zatrudnionych w działach produkcyjnych wyniosła w 2013 roku 3 600 zł.

Najniższe płace otrzymywali zatrudnieni w województwie lubelskim i podlaskim. Połowa z nich zarabiała mniej niż 3 tys. zł. Najwyższe wynagrodzenie osiągnęły osoby pracujące w województwie mazowieckim (4 230 zł) i pomorskim (4 200 zł).

Co ciekawe, wynagrodzenia w Warszawie nie były najwyższe w Polsce. Połowa osób pracujących w działach produkcyjnych w stolicy otrzymywała wynagrodzenie powyżej 4 900 zł. Tymczasem mediana zarobków w tych działach w Poznaniu wyniosła w 2013 roku 5 tys. zł. Niewiele mniejsze pensje otrzymywali pracownicy w Gdańsku. Połowa z nich zarabiała więcej niż 4 964 zł.

W działach produkcji najwięcej zarabiali dyrektorzy. Połowa z nich otrzymywała pensje powyżej 12 tys. zł brutto miesięcznie. Najniższe płace otrzymywali pracownicy produkcji. Połowa z nich nie zarabiała nawet 2 250 zł. Wynagrodzenie poniżej 2 750 zł otrzymywała połowa spawaczy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.