×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polacy znaleźli sposób jak zarobić na PPK

 • Autor: JP
 • 9 mar 2023 10:46

Polak potrafi. Z programu emerytalnego ponad 58 tys. osób zrobiło sobie sposób na regularną wypłatę dodatkowych pieniędzy od pracodawców - informuje Business Insider Polska.

Polacy znaleźli sposób jak zarobić na PPK
Rząd, wprowadzając kilka lat temu program PPK, chciał zachęcić Polaków do oszczędzania na emeryturę (fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Rząd, wprowadzając kilka lat temu program PPK, chciał zachęcić Polaków do oszczędzania na emeryturę. Nie przewidział, że kilkadziesiąt tysięcy pracowników zrobi sobie z tego prosty sposób na zarabianie i potraktuje PPK jak krótkoterminową lokatę bankową, ale z wielokrotnie większym zyskiem - pisze Business Insider Polska.

Przeciętny Kowalski po roku może zyskać prawie 900 zł. Przy minimalnej krajowej wychodzi około 440 zł. Średnia kwota zwrotu z konta w PPK to 2 tys. 443 zł, co oznacza, że wypłacający robią to raczej nie co miesiąc, ale regularnie, co kilka miesięcy — informuje PFR.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (6)

Do artykułu: Polacy znaleźli sposób jak zarobić na PPK

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Acab 2023-03-11 08:34:26

  Ludzie, wy nie znacie podstaw PPK, choć to proste jak budowa cepa. Wpłata pracodawcy jest doliczana do naszego wynagrodzenia, a nie odliczana (jak w przypadku pracownika). Tym samym ten kto rezygnuje z PPK jest średnio inteligentny, bo można wypłacać choćby co miesiąc, a wypłacamy całą składkę pracownika + 70% wpłaty pracodawcy (pominąłem ewentualny zarobek). Tym samym zawsze kilkadziesiąt złotych na tym zarabiamy.

  • Magdalena 2023-03-11 08:36:31

   Zapomniałeś o podatku dochodowym od wpłaty pracodawcy.

 • Beka z Polaków 2023-03-09 13:23:52

  Przecież wpłacając na ppk pomniejszona jest miesięczna wypłata więc szczerze to jeden,* żadne sposoby na zarobek XD Janusz biznesu z Polski

  • Ppk 2023-03-10 06:27:49

   Beka to jest z Ciebie, nie ma możliwości stracić na tym skoro dostajesz zwrot tego co wpłacasz i 70% tego co wpłacił pracodawca, słowem Zapisać się, wypłacać co miesiąc i inwestować samemu. Do tego ten program się nadaje.

   • URS 2023-03-10 22:22:20

    Pracodawca wpłacił zysk, który sam wygenerowałeś, czyli ty zarobiłeś, a on wpłacił. Można powiedzieć że sam sobie zapłaciłeś. Pracodawca może co najwyżej okraść z zysku.

   • Ja 2023-03-11 08:35:16

    Od wpłaty pracodawcy musisz odjąć podatek dochodowy.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA