Polacy pracują na dwa etaty

Według danych GUS, w czwartym kwartale ubiegłego roku 1,1 mln osób w Polsce pracowało w więcej niż jednym miejscu pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy pracują na dwa etaty

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/ Dziennik Gazeta Prawna

16 kwi 2013 8:38


Liczba ta jest jednak mniejsza o 64 tys. w stosunku do tego samego okresu z poprzedniego roku.

- Zmniejszenie się liczby osób, które mają dodatkową pracę, może wynikać także z tego, że część pracowników mogła zrezygnować z drugiego etatu, ponieważ poprawiła się ich sytuacja finansowa - komentuje dla "Dziennika Gazety Prawnej" Karolina Sędzimir z PKO BP.

Kto poszukuje dodatkowego zajęcia?

Najczęściej osoby, które mają stabilne zatrudnienie, ale niskie dochody. Są wśród nich: rolnicy, nauczyciele, pielęgniarki, pracownicy pomocy społecznej oraz osoby z innymi zawodami, głównie młodzi, którym zarobki w jednej firmie nie wystarczyłyby na spłatę np. kredytu mieszkaniowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

bosman 2013-04-16 09:15:45

Pracodawcy ,,proszą '' żeby pracować dłużej np 10 godzin no i po piekle 10- cio godzinnej pracy nie ma czasu na dodatkowy etat. Tak na marginesie pracując od 7 do 17 tej to gdzie jeszcze ten 2 etat ? Tak mogą np lekarze ,bo 2 godz w jednej przychodni ,2 w drugiej,2 w trzeciej,2w czwartej i mają 4 etaty po 8h= 32godziny na dobę i wypłata ponad 20 kawałków a dodatki za dyżury i operacje ? Prawnicy też nie pozostają w tyle. Apel do Młodych. Uciekajcie stąd !!!