Polacy pracują dla pieniędzy. W głowie mają tylko premie i podwyżki

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych oraz Homo Homini dla Enxoo, regularna pensja i premia są aż dla 78 proc. osób kluczowymi czynnikami decydującymi o ich motywacji do pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy pracują dla pieniędzy. W głowie mają tylko premie i podwyżki

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

18 lis 2014 19:49


Okazuje się, że aspekty niematerialne, związane na przykład z możliwością rozwoju zawodowego i satysfakcją z pracy mają dla Polaków drugorzędne znaczenie. Awans motywuje 8 proc. pytanych pracowników dużych i średnich firm, a satysfakcja z wykonywanej pracy jest ważna tylko dla zaledwie 4 proc. ankietowanych.

Czytaj też: Co Polaków motywuje do pracy? Oto ich wymarzone warunki

70 proc. badanych stwierdziło, że jest odpowiednio zmotywowana do pracy, a tylko 30 proc. respondentów przyznało, że planuje zmianę pracy w ciągu najbliższych dwóch lat. Najczęstszy powód? Niskie wynagrodzenie.

Czytaj też: Premie finansowe mogą... zrujnować biznes i zniszczyć firmę

Łatwiej zmiana pracy przychodzi osobom z krótkim stażem - od miesiąca do dwóch lat (40 proc.). Wśród osób, które pracują w jednym miejscu 10 lat i więcej ten odsetek wynosi 20 proc.

*Badanie zostało przeprowadzono w dniach 24-29 września tego roku na grupie 500 pracowników średnich i dużych firm.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Realny 2014-11-19 15:21:11

Tylko kasa się liczy i to mówią, praktycznie wszyscy pracownicy w mojej firmie. Jak się zarabia jak biały niewolnik, a takie płace oferują polscy pracodawcy, to o czym mówimy...., mamy uprawiać filantropię i udawać ..... och, ach, a pracuje się po najmniej 10 godzin i nikt nie płaci za nadgodziny. Polska to dziki kraj, tylko prezentacje i ściemy wychodzą najlepiej, jako to firma jest etyczna, jak działa charytatywnie itd, itp. A jak zapytasz pracowników, to uprawiane jest białe niewolnictwo, nie pasuje ci to wypad....