×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polacy powiedzieli, co sądzą o podwyższeniu wieku emerytalnego

  • Autor: PAP/KDS
  • 5 lut 2023 8:36

41,4 proc. ankietowanych w sondażu SW Research dla "Rzeczpospolitej" opowiedziało się za zachowaniem obecnego wieku emerytalnego. 26,8 proc. było zdania, że korzystniejsze jest dla nich podniesienie wieku emerytalnego, co wiąże się z otrzymaniem wyższej emerytury.

Polacy powiedzieli, co sądzą o podwyższeniu wieku emerytalnego
Za zachowaniem obecnego wieku emerytalnego, co będzie oznaczać wypłatę niższej emerytury, opowiedziało się 41,4 proc. ankietowanych. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W niedzielę na portalu Rp.pl ukazał się sondaż SW Research, w którym zapytano o wybranie korzystniejszego - zdaniem ankietowanych - rozwiązania dotyczącego emerytur.

Za zachowaniem obecnego wieku emerytalnego, co będzie oznaczać wypłatę niższej emerytury, opowiedziało się 41,4 proc. ankietowanych.

Z kolei 26,8 proc. było zdania, że korzystniejsze jest dla nich podniesienie wieku emerytalnego, co wiąże się z otrzymaniem wyższej emerytury. 31,8 proc. respondentów nie miało zdania w tej kwestii.

"Ponad połowa osób z wykształceniem zasadniczym zawodowym (53 proc.) woli zachować obecny, niższy wiek emerytalny. Takiego samego zdania jest niemal co drugi badany (47 proc.) w wieku od 35 do 49 lat, taki sam odsetek respondentów mieszkających na wsi oraz nieco mniejsza część (46 proc.) osób z dochodem w przedziale między 3001 a 4000 zł netto" - skomentował wyniki badania dla "Rz" Adam Jastrzębski, senior project manager w SW Research.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Polacy powiedzieli, co sądzą o podwyższeniu wieku emerytalnego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Celina 2023-02-05 11:21:33

    Czytałem że nauczyciele mają już możliwość przejścia na emerytury starzowe a co z zwykłym pracownikiem fizycznym,kturu pracuje znacznie więcej lat 40 czy 50 lat a nauczyciel 30 lat i to nie pełne 30 lat trzeba odliczyć 3miesiace w roku wolnego to przez 30 lat wychodzi prawie sto miesięcy wolnych od zajęć szkolnych za które płacimy my podatnicy?,czy to ktoś liczy ile kosztuje utrzymanie nauczyciela w Polsce i oni jeszcze mają możliwość iść wcześniej na emeryturę gdzie sprawiedliwość i znowu następni będą pobierać pieniądze z garnuszka Zus a inni będą na nich pracować do 67 lat brawo.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA