Polacy coraz bardziej niezadowoleni ze swoich płac

Porównując satysfakcję mieszkańców Polski z otrzymywanej pensji obecnie i w roku 2010 można zauważyć, że rośnie odsetek ludzi niezadowolonych - wynika z badania Sedlak&Sedlak.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy coraz bardziej niezadowoleni ze swoich płac

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

4 sie 2014 8:51


Niemal trzech na czterech pracowników (74 proc.) jest niezadowolonych lub raczej niezadowolonych ze swoich zarobków, gdy porówna je z pensjami znajomych i rówieśników. To o trzy punkty procentowe więcej niż przed czterema laty. O pięć punktów procentowych zwiększył się też odsetek osób, które postrzegają swoje zarobki jako zdecydowanie niezadowalające.

Nie znaczy to jednak, że przybywa tylko malkontentów - kiedy w 2010 r. było 7 proc. w pełni zadowolonych z otrzmywanej pensji pracowników, dziś jest ich już 9 proc. Jednak to wciąż mniejszość, a grono niezadowolonych może się powiększyć, jeśli tylko spojrzy na zarobki oferowane za granicą.

Czytaj też: Polskie płace od zachodnich dzieli olbrzymia przepaść

Jak odnotowuje "Puls Biznesu", średnia pensja brutto w Polsce to 3,9 tys. zł. Tymczasem w Niemczech i Wielkiej Brytanii wynosi ona ok. 14 tys. zł, w Holandii - 13 tys. zł, w Irlandii - ponad 11 tys. zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.