Polacy chcą wcześniejszych emerytur. Jednak tylko co trzeci zgadza się na niższe świadczenia

Powrót do poprzedniego wieku emerytalnego popiera 65 proc. Polaków, przeciwko jest 31 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy chcą wcześniejszych emerytur. Jednak tylko co trzeci zgadza się na niższe świadczenia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Rzeczpospolita

15 gru 2015 9:04


Ale na pytanie, czy jesteś za obniżeniem wieku emerytalnego, nawet jeśli świadczenia będą niższe do 30 proc., większość ankietowanych - 57 proc. - odpowiedziała przecząco, na takie rozwiązanie zgadza się 36 proc. - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Badanie pokazuje też, że ważniejszą sprawą od wieku emerytalnego jest dla Polaków spór o Trybunał Konstytucyjny. Tłumy obecne podczas obu weekendowych marszów w stolicy nie były przypadkowe - 35 proc. żyje tym konfliktem.

Z kolei dla 32 proc. najważniejszą sprawą jest obniżenie wieku emerytalnego, dla 14 proc. wypłata 500 zł na dziecko, a dla 5 proc. wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej.

IBRiS przeprowadził sondaż telefoniczny na próbie 1100 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Krzysztof 2015-12-16 15:06:02

Każdy wie ,że lepiej sobie mieć pewny dochód na emeryturze w tym wieku co był ustalony.Bo potem można zawsze mieć wybór-kto ma siły, chęci i możliwości dorobi sobie więcej niż ten ochłap od Zusu za kolejne lata niewolniczej pracy.Więc jakie mniejsze dochody?Umawialiśmy się z Państwem na wiek 60 i 65 lat i to są nasze prawa nabyte, tak zaplanowaliśmy sobie zycie. Obecni młodsi niech się umówią na starszy wiek jeśli tacy optymiści