×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Podwyższenie wieku emerytalnego do 64. roku życia? "To kompromis"

 • Autor: PAP
 • 29 sty 2023 13:34

Podwyższenie wieku emerytalnego z 62 do 64 lat nie jest już kwestią negocjacji - ogłosiła w niedzielę premier Francji Elisabeth Borne. To główne założenie forsowanej przez rząd reformy emerytalnej, przeciwko której we wtorek w całym kraju odbędą się kolejne protesty.

Podwyższenie wieku emerytalnego do 64. roku życia? "To kompromis"
Jak zaznacza premier Francji Elisabeth Borne, podwyższenie wieku emerytalnego to sprawa, która "już nie podlega negocjacjom" (Fot. Jeff Sheldon/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"To kompromis, który zaproponowaliśmy po wysłuchaniu organizacji pracodawców i związków zawodowych, po dyskusjach z różnymi grupami parlamentarnymi (...) to konieczne, by zapewnić równowagę systemu" - mówiła Borne w stacji France Info, zaznaczając, że podwyższenie wieku emerytalnego to sprawa, która "już nie podlega negocjacjom".

Dodała, że jest otwarta na rozmowy o sytuacji emerytalnej kobiet, czyli większym uwzględnieniem czasu, który poświęciły na macierzyństwo i edukację. Zaznaczyła jednocześnie, że "ta reforma chroni kobiety".

W poniedziałek rządowy projekt zacznie być procedowany w komisji Zgromadzenia Narodowego, niższej izby parlamentu. Zgłoszono do niego ponad 7 tys. poprawek, głównie przez deputowanych lewicy, którzy chcą wydłużyć procedurę - zaznacza agencja AFP.

Ponieważ wspierająca prezydenta Emmanuela Macrona koalicja nie ma większość, reforma może zostać przegłosowana dzięki głosom centroprawicowej partii Republikanie, która stara się uzyskać jak największe koncesje za swoje poparcie - dodaje AFP. Uzupełnia, że rząd będzie też musiał poradzić sobie z własnymi posłami, z których wielu wzywa do zmian w projekcie i wyraża się niechętnie o obecnym kształcie reformy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (23)

Do artykułu: Podwyższenie wieku emerytalnego do 64. roku życia? "To kompromis"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Jan 2023-01-31 20:11:19

  Podwyższenie wieku emerytalnego to pikuś, należy wziąść się za tych co pracują po kikanaście lat i idą na emeryturę.

 • Mietek 2023-01-31 10:20:47

  Tam gdzie chcą podnosić wiek emerytalny powinni ludzie tych krajów odsunąć polityków od władzy za nieudolną politykę gospodarczą nie za to im płacimy skoro nie potrafią rządzić

 • Tadeusz 2023-01-31 08:03:16

  W Polsce powinno być 67 równouprawnienie nie ma że kobiety pokazały swą wartość na marszach patologii

 • Gość 2023-01-30 19:26:52

  Ja pracuję od 15 roku życia

  • Meloenia 2023-01-30 23:35:31

   Tak, akurat jest czym się chwalić. W zawodówce na praktykach była ta praca. Tego w ogóle do stażu pracy nie powinno się brać.

 • Juras 2023-01-30 19:23:14

  Po podwyższeniu do 64 i tak mniej nisz u nas (65).

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA