PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Podwyższanie wynagrodzeń wszędzie i wszystkim nie rozwiąże problemu inflacji

  • Autor: PAP/KO
  • 28 cze 2022 21:54

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek (PiS) przyznała we wtorek, że inflacja w Polsce jest wysoka, ale - jak podkreśliła - receptą na walkę z tym zjawiskiem nie jest "podwyższanie wynagrodzeń wszędzie i wszystkim". Przekonywała, że rząd robi, co może, by walczyć z inflacją.

Podwyższanie wynagrodzeń wszędzie i wszystkim nie rozwiąże problemu inflacji
Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek podczas spotkania z mieszkańcami miasta w Pułtusku (fot. PAP/Tomasz Gzell)
REKLAMA

Marszałek Witek spotkała się we wtorek wieczorem z mieszkańcami Pułtuska (woj. mazowieckie). W swym wystąpieniu kilkakrotnie podkreślała znaczenie wsparcia, jakie od naszego kraju i jego społeczeństwa otrzymali Ukraińcy.

Przypomniała, że to Polska jako pierwsza zaczęła udzielać pomocy Ukrainie i dalej zajmuje czołowe miejsce pod tym względem. "Jesteśmy naprawdę wyjątkowym narodem; szkoda, że trzeba było tak okrutnej wojny, żeby świat się o tym przekonał, bo uchodziliśmy za ksenofobów, pijaków, nierobów - takie były o nas opinie od wieków. Teraz na szczęście to się odwróciło" - podkreśliła.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Marszałek nawiązała też do skutków agresji Rosji na Ukrainę. Zwróciła uwagę, że w związku z blokadą przez Rosję drogi morskiej dla transportu zboża z Ukrainy wielu państwom, przede wszystkim afrykańskim, grozi głód, a Europie w związku z tym - potencjalny nowy kryzys uchodźczy. "W miarę trwania tej wojny pojawiają się coraz to nowe problemy, które musimy na gorąco rozwiązywać nie mając w tym doświadczenia. To są sytuacje zupełnie dla nas nowe, tego nikt wcześniej przed nami nie przeżywał. Nasz rząd napotkał podczas tej kadencji sytuację, z którą żaden inny się do tej pory nie mierzył" - zaznaczyła Witek.

Przekonywała zarazem, że PiS mimo kryzysów - pandemicznego, później związanego z wojną w Ukrainie - nie zrezygnowało z żadnego ze swych programów gospodarczych i społecznych, w tym m.in. 500 plus, 13. i 14. emerytury, niższego wieku emerytalnego, kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych, Funduszu Inwestycji Lokalnych, Funduszu Inwestycji Strategicznych, programu "Czyste powietrze", czy "Nasz prąd".

Przyznała, że największym obecnie problemem jest inflacja, która jednak - według niej - i tak jest niższa od średniej w Europie. "Mamy dzisiaj inflację, która rzeczywiście jest wysoka. Wiem, że kredyty są drogie, że mamy dzieci, które pobrały kredyty na mieszkania i wiemy, ile wynosi ich rata, ale podwyższanie wynagrodzeń wszędzie i wszystkim nie jest receptą na walkę z inflacją, tylko jest budowaniem inflacji" - oceniła marszałek Sejmu.

Zapewniła, że PiS robi, co może, żeby walczyć z tym zjawiskiem - przygotowało m.in. "tarcze antyinflacyjne", obniżyło VAT na paliwo i gaz, a obecnie pracuje nad wsparciem dla tych gospodarstw domowych, które wykorzystują węgiel jako opał. "Nie da się wszystkiego zrobić, zrekompensować w stu procentach, ale robimy wszystko, co możemy, żeby zminimalizować negatywne skutki, które dotykają bezpośrednio obywateli" - podkreśliła Witek.

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Podwyższanie wynagrodzeń wszędzie i wszystkim nie rozwiąże problemu inflacji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • prawda 2022-06-29 10:41:42

    ...ale my WSZYSCY mamy opłaty i chcemy JEŚĆ....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA