PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Podwyższają dodatki. Tak chcą zachęcić do jak najdłuższego pozostania w pracy

  • Autor: PAP/KDS
  • 4 paź 2022 17:08

Ministrowie SWiA przedstawili związkowcom propozycje mające zachęcić doświadczonych funkcjonariuszy do jak najdłuższego pozostania w służbie - poinformował we wtorek resort. W przyszłorocznym budżecie na ten cel zabezpieczono środki w wysokości ponad 400 mln zł.

Podwyższają dodatki. Tak chcą zachęcić do jak najdłuższego pozostania w pracy
Kolejne spotkanie kierownictwa MSWiA ze związkowcami zaplanowano jeszcze w październiku. (fot. PTWP)
REKLAMA
  • Spotkanie szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego i wiceszefa tego resortu Macieja Wąsika ze związkowcami odbyło się we wtorek.
  • Podczas rozmów uzgodniono podwyższenie minimalnego dodatku funkcyjnego do 20 proc. Na rozwiązaniu tym zyskać finansowo ma prawie 10 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych podległych MSWiA.
  • Szef MSWiA zapewnił ponadto związkowców, że resort nie prowadzi żadnych prac w zakresie zmiany systemu emerytur mundurowych, a "wszystkie pojawiające się w przestrzeni publicznej doniesienia na ten temat są nieprawdziwe".

"Resort zaproponował również, aby po 15 latach służby należność z tytułu wysługi lat rosła co roku o dodatkowy jeden procent. Przykładowo funkcjonariusz z 20-letnim stażem służby z tytułu wysługi lat otrzyma dodatkowe 5 proc. do uposażenia, natomiast po 25 latach służby - dodatkowe 10 proc. Aktualnie maksymalny dodatek za wysługę lat wynosi 35 proc., a po zaproponowanych zmianach wyniesie maksymalnie 56 proc. Dodatkowa należność z tytułu wysługi lat, która będzie przysługiwać po 15 roku służby, nie będzie wliczała się do emerytury" - napisano w komunikacie resortu.

Kolejną propozycją, którą MSWiA przedstawiło we wtorek związkowcom było upowszechnienie dodatku stołecznego dla policjantów. Mają go otrzymywać także funkcjonariusze służący w Komendzie Głównej Policji, Centralnym Biurze Śledczym Policji, Centralnym Biurze Zwalczania Cyberprzestępczości, Centralnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji "BOA", Biurze Spraw Wewnętrznych oraz Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji.

Do tej pory taki dodatek przysługiwał jedynie funkcjonariuszom pracującym w Komendzie Stołecznej Policji.

Czytaj więcej: Z zaskoczenia wraca ważny obowiązek pracodawcy. Pracownik nie musi o tym pamiętać

"Na prośbę przedstawicieli związków zawodowych resort na następnym spotkaniu przedstawi kalkulację objęcia dodatkiem stołecznym również funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Państwowej Straży Pożarnej, pełniących służbę na terenie Warszawy" - poinformowano. Ponadto uzgodniono, że od 1 stycznia przyszłego roku kadeci i podchorążowie w szkołach pożarniczych będą otrzymywali uposażanie równe najniższemu świadczeniu w formacji.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podwyższają dodatki. Tak chcą zachęcić do jak najdłuższego pozostania w pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA