Podwyżki w Tesco, Solidarność: Nie zgadzamy się na propozycję zarządu

Domagamy się znacznego zwiększenia wynagrodzenia ze względu na obciążenie nas dużo większą odpowiedzialnością jak i zakresem obowiązków - napisali związkowcy w odpowiedzi na propozycje zarządu dotyczące podwyżek w Tesco.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podwyżki w Tesco, Solidarność: Nie zgadzamy się na propozycję zarządu

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl/AT

dlahandlu.pl

16 kwi 2018 11:26


12 kwietnia br, w Krakowie odbyło się spotkanie pomiędzy Organizacjami Związkowymi a przedstawicielami zarządu Tesco. - Pracodawca odczytał "Solidarności" oświadczenie, w którym zaznaczył, między innymi, że przekazane informacje w tym dotyczące proponowanych kwot podwyżek, mają charakter poufny i stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. W związku z powyższym nie możemy przekazać propozycji podwyżek wynagrodzeń, jaką przedstawił pracodawca stronie związkowej - poinformowali związkowcy.

Czytaj też: Praca w handlu: Na jakie wynagrodzenie można liczyć?

- Odnieśliśmy wrażenie, że pracodawca nie chce, aby pracownicy na bieżąco byli informowani o przebiegu rozmów i propozycjach podwyżek w tym roku. Możemy jednakże powiedzieć, że NSZZ "Solidarność" nie wyraziła zgody na złożoną dotychczas propozycję Tesco - podali związkowcy.

Przypomnijmy, że w liście do zarządu z 10 stycznia br. związkowcy z Solidarności przekazali pracodawcy, jakie są ich oczekiwania na bieżący rok finansowy.

- Dla pracowników podstawowych wszystkich grup płacowych od 1 marca 2018 r. proponujemy podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 200 zł brutto oraz od 1 lipca 2018 r. - 300 zł brutto. Kierownicy sklepów, zastępcy kierowników, liderzy zmiany oraz kierownicy zespołu - proponowana podwyżka wynagrodzenia zasadniczego od 1 marca 2018 r. o 100 zł brutto oraz od 1 lipca - 200 zł brutto – informowała Elżbieta Jakubowska.

Czytaj też: Związkowcy rozczarowani Tesco

NSZZ "Solidarność" poinformowała także, że otrzymuje pisemne petycje dot. planowanych od 1 maja 2018 r. zmian w Dziale Zgodności.

Pracownicy sprzeciwiają się miedzy innymi łączeniu kilku działów i rozszerzeniu zakresu obowiązków. W petycji piszą: "Nie zgadzamy się na warunki jakie nam przedstawiono, domagamy się znacznego zwiększenia wynagrodzenia ze względu na obciążenie nas dużo większą odpowiedzialnością jak i zakresem obowiązków". Petycję do "Solidraności" przesłali już pracownicy z kilkunastu sklepów Tesco,petycja trafiła również do zarządu Tesco.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.