×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Podwyżki w śląskich zakładach. 1,4 tys. pracowników zarabia więcej

  • Justyna Koc
    jk
  • 29 kwi 2021 10:44

Jak informuje śląsko-dąbrowska "Solidarność", pracownicy firmy Paccor Polska w Siemianowicach Śląskich oraz zakładów Huhtamaki Food Serwis Poland w Czeladzi i w Gliwicach dostali podwyżki.

Podwyżki w śląskich zakładach. 1,4 tys. pracowników zarabia więcej
W zakładach Huhtamaki Food Service w Gliwicach i w Czeladzi wzrost płac zasadniczych był uzależniony od oceny pracowników (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W spółce Paccor Polska stawki zasadnicze zdecydowanej większości pracowników wzrosły o 2,5 proc. Związkowcy z "Solidarności" informują, że dodatkowo 30 proc. osób najlepiej ocenionych przez przełożonych dostało podwyżkę wynoszącą 200 zł brutto. Natomiast pracownikom ocenionym na poziomie bardzo dobrym lub dobrym przyznano dodatkowo 125 zł brutto.

Pracownicy mieli też szansę na podwyżki indywidualne. Na ten cel pracodawca przekazał kierownikom i dyrektorom 1 proc. puli środków przeznaczonych na wzrost płac.

Jak zaznacza śląsko-dąbrowska "Solidarność", najniższa płaca zasadnicza wzrosła w Paccorze z 2800 zł brutto brutto do 3000 zł brutto. 

Z kolei w zakładach Huhtamaki Food Service w Gliwicach i w Czeladzi wzrost płac zasadniczych był uzależniony od oceny pracowników przez przełożonych i wyniósł 200 zł brutto, 130 zł brutto lub 75 zł brutto. 

Wszystkie zakłady zajmują się produkcją jednorazowych opakowań na żywność i zatrudniają w sumie ok. 1400 osób. „Solidarność” jest jedyną organizacją związkową działającą na ich terenie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podwyżki w śląskich zakładach. 1,4 tys. pracowników zarabia więcej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA