Podwyżki w Lasach Państwowych

Od 120 zł do nawet 300 zł brutto – takie podwyżki płac zasadniczych otrzyma w kwietniu br. 30 proc. pracowników z wszystkich nadleśnictw Lasów Państwowych w całej Polsce. Wysokość podwyżki zależeć będzie od stażu pracy i zajmowanych stanowisk.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podwyżki w Lasach Państwowych

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

23 lut 2016 15:24


Jak informuje Janusz Ziółkowski, przewodniczący Międzyregionalnej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ Solidarność, podwyżki w Lasach Państwowych przewidziane są dla każdego pracownika raz na trzy lata. 

- Sytuacja finansowa naszej spółki pozwala przyznawać je co roku, ale tylko dla 30 proc. ludzi z każdego nadleśnictwa. W kolejnych dwóch latach podwyżki otrzymują pozostali pracownicy – wyjaśnia przewodniczący.

Czytaj też: Pracownicy Lasów Państwowych zarabiają średnio ponad 7 tys. zł miesięcznie

Dodaje, że takie zasady przyznawania podwyżek w Lasach Państwowych obowiązują już od wielu lat. O ich przestrzeganie dbają związki zawodowe. - Zawsze wspólnie z zarządem uzgadniamy listę pracowników, którym w danym roku podwyżki się należą. Staramy się też o cykliczne awanse dla ludzi – zapewnia Ziółkowski.

Zdaniem Agaty Fedak, przewodniczącej Solidarności w Nadleśnictwie Chrzanów, coroczny wzrost płac dla części pracowników Lasów Państwowych to rozsądne rozwiązanie. - Finanse naszej spółki mogłyby nie wytrzymać podwyżki dla wszystkich ludzi w jednym roku - podkreśla Agata Fedak.

W całym kraju Lasy Państwowe zatrudniają ponad 20 tys. pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.