Podwyżki płac w dwóch spółkach grupy Tauron

W dwóch dużych spółkach grupy energetycznej Tauron – Tauron Wytwarzanie i Tauron Ciepło – podpisano porozumienia płacowe, gwarantujące pracownikom podwyżki rzędu 75-95 zł – wynika z informacji śląsko-dąbrowskiej Solidarności.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podwyżki płac w dwóch spółkach grupy Tauron

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

15 lip 2013 14:39


Tauron Wytwarzanie to jedna z największych spółek grupy, zatrudniająca blisko 4 tys. osób. Należy do niej katowicka centrala firmy oraz osiem elektrowni i elektrociepłowni w woj. śląskim, małopolskim i podkarpackim. Pracownicy firmy - według związkowców - otrzymają podwyżkę stawki zasadniczej w wysokości 75 zł netto.

„Spółka znajduje się w trudnej sytuacji finansowej; podwyżki w takiej wysokości to kompromis" - wskazał szef Solidarności w jaworznickim oddziale Tauron Wytwarzanie Krzysztof Junik.

Zgodnie z zawartym w spółce porozumieniem, niezależnie od ogólnej podwyżki, część pracowników otrzyma również podwyżki uznaniowe w wysokości ok. 30 zł - w zależności od wysokości płacy zasadniczej w danym oddziale firmy.

Dodatkowo cała załoga dostanie premię rekompensacyjną ze względu na brak regulacji płacowych od początku roku. Warunkiem podwyżek było m.in. obniżenie odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.

W ubiegłym tygodniu zostało również podpisane porozumienie płacowe w zatrudniającej niespełna 2 tys. osób spółce Tauron Ciepło. Jej pracownicy - jak podali związkowcy - dostaną ok. 95 zł podwyżki. Stawki zasadnicze wzrosną od 43 zł do 79 zł brutto, co po uwzględnieniu pozostałych składników wynagrodzenia da w sumie każdemu pracownikowi podwyżkę w jednakowej wysokości.

„Zróżnicowanie kwot wzrostu stawek zasadniczych wynika z różnicy ilości i wielkości składników wchodzących w skład wynagrodzenia zapisanych w poszczególnych zakładowych układach zbiorowych pracy" - wyjaśniła przewodnicząca Solidarności w Tauron Ciepło i wiceszefowa śląsko-dąbrowskiej „S" Justyna Latos.

Dodała, że pracownicy Tauron Ciepło otrzymają też jednorazowe wyrównanie płac od stycznia tego roku, czyli kwotę ok. 570 zł brutto.

Z pytaniem dotyczącym polityki płacowej w spółkach Taurona PAP zwróciła się w poniedziałek do biura prasowego grupy. Do chwili nadania tej depeszy przedstawiciele spółki nie skomentowali informacji o zawartych porozumieniach płacowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.