Zdaniem Ministerstwa Budownictwa i Infrastruktury, sprawa podwyżek wynagrodzeń dla pracowników, to jedno z głównych wyzwań przed którym stanie nowy zarząd Poczty Polskiej.

W ubiegły weekend (23-24 kwietnia) rada nadzorcza Poczty Polskiej powołała na nowych członków zarządu spółki: Wiesława Włodka (wiceprezes), Grzegorza Kurdziela oraz Pawła Skoworotko.
Teraz spółka szuka prezesa i wiceprezesa ds. finansowych o czym pisaliśmy tutaj. Wśród kandydatów na stanowisko reprezentującego pracowników członka zarządu spółki ds. finansowych wymieniany jest Gustaw Czarnowski, którego kandydaturę popiera NSZZ "S".
- Uważam, że Gustaw Czarkowski ma największe szanse, aby stać się członkiem zarządu reprezentującym pracowników. Jeżeli wszyscy członkowie Solidarności pracujący w Poczcie zagłosują na Gustawa, powinien dość łatwo wygrać tę konkurencję - przekonuje Bogumił Nowicki, przewodniczący NSZZ "S" Pracowników Poczty Polskiej.
Według Ministerstwa Budownictwa i Infrastruktury, celem Poczty Polskiej jest "sprostanie oczekiwaniom strony społecznej, co do podwyżki wynagrodzeń".
Pracownicy Poczty Polskiej od wielu lat domagają się podwyżek. W marcu br. w związku z zapowiadanymi przez urzędników pocztowych strajkami, związkowcy zostali zaproszeni przez prezesa do mediacji.
24 marca 2016 r. podpisano porozumienie, w myśl którego pracownicy o wynagrodzeniu nie przekraczającym 4 tys. zł otrzymają podwyżkę pensji w wysokości 150 zł brutto. Podwyżką wynagrodzenia zasadniczego objętych zostało ponad 70 tys. pracowników.
Porozumienie podpisane w marcu - jak czytamy w komunikacie NSZZ "Solidarność" Pracowników Poczty Polskiej - było tylko spełnieniem części żądań organizacji związkowej. Kolejne mediacje mają się odbyć najpóźniej w czerwcu.


KOMENTARZE (0)