Podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych ministerstwa spraw wewnętrznych

Od stycznia 2016 r. funkcjonariusze i pracownicy cywilni Policji, Straży Granicznej, PSP i BOR dostaną podwyżki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych ministerstwa spraw wewnętrznych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

7 lip 2015 13:34


Poinformowano o tym związkowców podczas pierwszego Forum Dialogu Społecznego. Szczegóły mają być przedstawione w najbliższych 3 tygodniach.

Forum Dialogu Społecznego zostało zainicjowane przez minister spraw wewnętrznych Teresę Piotrowską; pierwsze spotkanie kierownictwa resortu, przedstawicieli służb i związkowców odbyło się w poniedziałek (6 lipca). Jak poinformowała rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak rozmowy przebiegały w dobrej atmosferze.

2 mld zł na podwyżki

"Celem forum jest to, by wszystkie kwestie, problemy rozwiązywać poprzez dialog, przy stole; żeby rozmawiać, dyskutować" - powiedziała.

Woźniak dodała, że w trakcie spotkanie przedstawiciele MSW zapewnili stronę związkową, że od stycznia 2016 r. funkcjonariusze i pracownicy cywilni Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu dostaną podwyżki.

"Szczegóły dotyczące wysokości tych kwot zostaną przedstawione w najbliższym czasie, do ok. 3 tygodni. W tym momencie trwają ostatnie rozmowy w tej sprawie - prowadzone przez MSW z ministrem finansów. W założeniach do przyszłorocznego budżetu zapisano kwotę ok. 2 mld zł z przeznaczeniem właśnie na podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych resortu spraw wewnętrznych" - zaznaczyła Woźniak.

Pytany o spotkanie przewodniczący zarządu Związku Zawodowego Strażaków Florian Krzysztof Oleksak powiedział że to, iż takie Forum zaczęło funkcjonować jest dobrym rozwiązaniem, ale - jak dodał - pierwsze spotkanie "nie spełniło wszystkich oczekiwań".

Związkowcy będą pikietować

"Dzięki Forum można rozmawiać o problemach, postulatach, potrzebach wszystkich służb. To, że taka płaszczyzna jest potrzebna nie ulega wątpliwości. Na poniedziałkowe spotkanie szliśmy nastawieni bardzo optymistycznie. Oczekiwaliśmy informacji dotyczących podwyżek w 2016 r., ale też informacji dotyczących sytuacji związanej z rokiem bieżącym, ponieważ rok 2015 jest dla PSP bardzo trudny, jeśli chodzi o kwestie finansowe" - podkreślił.

Dodał, że związki liczyły m.in., że na pierwszym spotkaniu padną konkretne wyliczenia. "Tak się nie stało. Mam nadzieję, że następne spotkania będą bardziej konkretne, rzeczowe, owocniejsze" - zaznaczył Oleksak

Równocześnie zauważył, że nie zmieniła się decyzja Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowanych o przeprowadzeniu 23 lipca pikiety przed kancelarią premiera.

Woźniak poinformowała także, że podczas pierwszego spotkania Forum Dialogu Społecznego przyjęty został regulamin, określający szczegółowo tryb pracy oraz organizację wewnętrzną Forum. Ustalono, że spotkania będą się odbywały raz na kwartał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.