Podwyżki dla fachowców w rządzie? "Prawie nikt z rządzących nie znalazłby miejsca w biznesie"

- W spółkach giełdowych odbywa się skok na kasę osób z właściwą z legitymacją partyjną. PiS co innego mówi, a co innego robi - uważa Borys Budka z PO. - Nieudany skok na kasę miał miejsce na ostatnim posiedzeniu przed wakacjami. To wówczas PiS chciało swoim ministrom, których mamy najwięcej w Europie, dać kilkudziesięcioprocentowe podwyżki - dodaje Budka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podwyżki dla fachowców w rządzie? "Prawie nikt z rządzących nie znalazłby miejsca w biznesie"

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

3 sie 2016 13:44


Chociaż Platforma Obywatelska również obsadzała spółki skarbu państwa swoimi ludźmi, zdaniem Borysa Budki z PO, nigdy w historii nie było takiego skoku na spółki państwowe, jak teraz. W jego opinii PiS robi też skok na kasę.

- Nieudany skok na kasę miał miejsce na ostatnim posiedzeniu przed wakacjami. To wówczas PiS chciało swoim ministrom, których mamy najwięcej w Europie, dać kilkudziesięcioprocentowe podwyżki, obłudnie mówiąc, że do rządu poszli fachowcy. Nie, do rządu poszli politycy PiS częstokroć bez żadnego doświadczenia gospodarczego - mówi w rozmowie z serwisem parlamentarnym.pl Borys Budka z PO.

Jak wyjaśnia, uzasadnieniem dla podwyżek miało być to, że w biznesie takie stanowiska są wysoko wynagradzane. - Prawie żadna z osób obecnie rządzących nie znalazłaby miejsca w biznesie - uważa Budka.

Poseł krytykuje również zmiany w ustawie o wojewodzie. Za hipkryzję uważa wykreślenie elementarnej zasady konieczności trzyletniego stażu, doświadczenia zawodowego w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi na stanowisku kierowniczym.

- Zrobiono to tylko po to, by partyjni nominanci bez doświadczenia, dla których czasami jest to pierwsza praca, zostali wojewodami - ocenia Budka.

Cały wywiad z Borysem Budką czytaj w serwisie parlamentarny.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.