×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Piotr Duda: Podwyżki dla całej budżetówki. Dosyć dzielenia pracowników na lepszych i gorszych

 • Autor: PAP/AT
 • 11 sty 2019 11:22

Zostaliśmy, oszukani przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Trzeba powiedzieć: dosyć dzielenia pracowników budżetówki na lepszych i gorszych, bo jedni otrzymują podwyżki na poziomie 30 proc., 20 proc., a inni na poziomie 2 proc. - powiedział przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

Piotr Duda: Podwyżki dla całej budżetówki. Dosyć dzielenia pracowników na lepszych i gorszych
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
 • Piotr Duda podkreślił, że NSZZ "Solidarność" domaga się m.in. podwyżek dla całej budżetówki, takich jak w służbach mundurowych.
 • Ci, którzy prowadzą dialog przy stole negocjacji nie osiągają nic, albo prawie nic, a ci, którzy wychodzą na ulicę osiągają prawie wszystko. Dlatego chcemy dziś porozmawiać sobie z panią minister Elżbietą Rafalską, że tak to nie może wyglądać - zaznaczył Duda.
 • Pytany, czego oczekuje od minister Rafalskiej, odpowiedział: "Przede wszystkim spełnienia kilku tych naszych głównych postulatów". Podał, że chodzi o "podwyżki proporcjonalnie do podwyżek w innych służbach, odmrożenie całkowite wskaźnika funduszu socjalnego, a także przystąpienie do rozmowy na temat emerytur".

Szef "Solidarności" poinformował w w TVP Info , że swoje postulaty związek przedstawi w piątek w Warszawie minister rodziny i pracy Elżbiecie Rafalskiej, podczas posiedzenia przewodniczących wszystkich regionów i branż.

"Zostaliśmy, że tak powiem oszukani przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Z całym szacunkiem przez ostatnie dwa i pół roku (...) dobrej współpracy, ale trzeba powiedzieć: dosyć dzielenia pracowników budżetówki na lepszych i gorszych, bo jedni otrzymują podwyżki na poziomie 30 proc., 20 proc., a inni na poziomie 2 proc." - powiedział Duda w TVP Info.

Pytany, kto otrzymuje takie podwyżki odpowiedział: "chociażby służby mundurowe". "Ci, którzy prowadzą dialog przy stole negocjacji nie osiągają nic, albo prawie nic, a ci, którzy wychodzą na ulicę osiągają prawie wszystko. Dlatego chcemy dziś porozmawiać sobie z panią minister Rafalską, że tak to nie może wyglądać. Dlatego domagamy się proporcjonalnych podwyżek takich jak w służbach mundurowych dla całej budżetówki, a także mówimy o wieku emerytalnym" - powiedział szef "S".

Przez trzy lata staraliśmy się prowadzić merytoryczny dialog w Radzie Dialogu Społecznego, chociaż dzisiaj Rada prawie nie funkcjonuje - mówił Duda (fot.facebook.com/PiotrDudaNSZZ)
Przez trzy lata staraliśmy się prowadzić merytoryczny dialog w Radzie Dialogu Społecznego, chociaż dzisiaj Rada prawie nie funkcjonuje - mówił Duda (fot.facebook.com/PiotrDudaNSZZ)
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (5)

Do artykułu: Piotr Duda: Podwyżki dla całej budżetówki. Dosyć dzielenia pracowników na lepszych i gorszych
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Nirwolnik z Urzędu Miasta Oswiecim. 2019-06-16 18:42:08

  W Oświęcimiu Chwierut nic nie da. Ciągle nie. Ma ludzi gdzieś i nic do niego nie dociera. Zasłużył Zadluzyl miasto a pracownicy to dla niego biali niewolnicy. To nie żart to prawda. Tak nas traktuje. Żadne argumenty do niego nie trafiają. Może zwiazki coś wskuraja, może wtedy do niego coś dotrze. Niewolnik.

 • trud 2019-01-23 14:56:33

  W Urzędach Pracy nie było od 10 lat podwyżek !!!!! ciekawe czy ktoś zdaje sobie z tego sprawę..proszę się zainteresować

 • Rozgoryczoma 2019-01-20 09:37:09

  Inne grupy przez okres 10 lat miały wzrost płac, a my urzędnicy mieliśmy i mamy wzrost pracy a płacą stoi w miejscu.PRZEZ OKRES 10 LAT, TO WSTYD. Urzędnik w krajach unii to ważna dobrze platna praca.

 • urzędnik 2019-01-14 15:10:18

  Brawo Panie Duda, bo już zaczynałam tracić wiarę w Pana i cały ten świat. Oby to tylko nie był słomiany zapał... Mnie odkąd PIS doszedł do władzy życie nic się nie poprawiło, mam jedno dziecko to i 500 zł nie dostaję, a tylko chwali się PIS się w telewizji jak to poziom życia Polaków wzrósł, ciekawe czyj, bo na pewno nie większości pracowników administracji rządowej, tym to tylko pracy przybywa... I pomyśleć, że głosowałam przez te wszystkie lata na PIS...

 • lol 2019-01-11 15:20:26

  wreszcie Panie Duda !!!;)) proszę coś zrobić w tym kierunku z płacami...za coś trzeba żyć, więc trzeba zarabiać...z powietrza się nie utrzymamy.....a oni tak właśnie dzielą ludzi...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA