Poczta Polska: Szansa na porozumienie ws. płac

Rozmowy reprezentantów władz Poczty Polskiej ze związkami zawodowymi w sprawie zmian sposobu wynagradzania pracowników "dają nadzieję na porozumienie - powiedział 25 września rzecznik Poczty Polskiej Zbigniew Baranowski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Poczta Polska: Szansa na porozumienie ws. płac

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 wrz 2014 19:12


To kolejne spotkanie przedstawicieli władz spółki ze związkami zawodowymi; pierwsze, które odbyło się na początku września, miało charakter techniczno-formalny.

Czytaj też:

Rzecznik Poczty Polskiej Zbigniew Baranowski powiedział, że przedstawiciele szefostwa spółki przedstawili związkom zawodowym uwagi pracowników do projektu nowego systemu wynagradzania, które ci zgłosili podczas spotkań oraz na forum intranetowym. Dodał, że "strona związkowa zaproponowała, by jej projektem do negocjacji była kompilacja wypowiedzianego w lipcu układu zbiorowego oraz rozwiązań dotyczących m.in. wynagrodzenia prowizyjnego, których nie udało się wynegocjować w ostatnich dwóch latach".

"Rozpoczęcie merytorycznej dyskusji ze związkami daje nadzieję na porozumienie w sprawie nowego systemu wynagradzania" - zaznaczył rzecznik Poczty Polskiej.

Przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Poczty Sławomir Redmer powiedział, że "rozmowy z przedstawicielami władz spółki toczą się w duchu partnerstwa". "Kolejne spotkanie zaplanowano za dwa tygodnie. Na razie jest za wcześnie, by mówić o szczegółach" - podkreślił.

Na 73 związki zawodowe w firmie, 64 przystąpiły do negocjacji dotyczących zmian w wynagrodzeniach.

Czytaj też: 64 związki zawodowe negocjują pensje pocztowców

Poczta Polska chce uporządkować system wynagradzania pracowników. W lipcu tego roku złożyła stronie związkowej projekt nowego układu zbiorowego.

"Proponujemy włączenie do miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego tzw. trzynastki oraz po 70 proc. dodatku stażowego i części premii czasowej uzależnionej od obecności w pracy. Proponujemy też likwidację dodatku funkcyjnego i konwojowego. Niewłączone do wynagrodzeń zasadniczych części dodatków i środki z dodatku funkcyjnego chcemy pozostawić w funduszu wynagrodzeń i przeznaczać na podniesienie pensji najmniej zarabiających. Zdecydowaliśmy się na utrzymanie dotychczasowych nagród jubileuszowych i odpraw pośmiertnych, których wysokość jest korzystniejsza od przewidzianej prawem" - tłumaczył wcześniej w wywiadzie dla PAP prezes Poczty Polskiej Jerzy Jóźkowiak.

Pytany o premie, mówił: "Chcemy je włączyć do układu zbiorowego. Naszym celem jest stworzenie spójnego systemu wynagradzania pracowników za wykonaną pracę i realizację zadań premiowych".

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.