PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Poczta Polska: Pocztylion Arka będzie zarządzać pieniędzmi pracowników w ramach PPK

  • Autor: PAP/AT
  • 25 paź 2019 12:39

Pocztylion Arka będzie zarządzać pieniędzmi pracowników w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych pracowników Poczty Polskiej - podała Poczta Polska.

Poczta Polska: Pocztylion Arka będzie zarządzać pieniędzmi pracowników w ramach PPK
Za wyborem Pocztyliona opowiedziało się kilkadziesiąt związków zawodowych działających w Poczcie Polskiej (fot. poczta-polska.pl)
REKLAMA
  • Za wyborem Pocztyliona opowiedziało się kilkadziesiąt związków zawodowych działających w Poczcie Polskiej, w tym organizacje reprezentatywne.
  • Prezes zarządu Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski zaznaczył, że przy wyborze instytucji finansowej zarządzającej PPK Zarząd Poczty Polskiej kierował się "najlepiej pojętym interesem osób zatrudnionych" oraz kryteriami odnoszącymi się do doświadczenia, efektywności oraz warunków oferowanych przez instytucje finansowe.
  • Poczta Polska jest klientem szczególnym, żeby nie powiedzieć najważniejszym, ze względu na skalę przedsiębiorstwa i łączące nas wieloletnie relacje - powiedział  prezes PTE Pocztylion-Arka Adam Gola.

Pocztylion Arka PTE będzie zarządzać środkami zgromadzonymi na kontach Pracowniczych Planów Kapitałowych pracowników Poczty Polskiej. "Za wyborem Pocztyliona opowiedziało się kilkadziesiąt związków zawodowych działających w Poczcie Polskiej, w tym organizacje reprezentatywne" - podała Poczta Polska.

Wskazano, że Poczta Polska od lipca 2018 roku przygotowuje się do wdrożenia PPK. Pracuje nad tym Zespół ds. uruchomienia Pracowniczych Planów Kapitałowych, który odpowiada m.in. za dostosowanie systemów kadrowo-płacowych i finansowych, analizę rynku oraz opracowanie kryteriów wyboru instytucji finansowej zarządzającej środkami zgromadzonymi na kontach PPK pracowników Poczty Polskiej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prezes zarządu Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski przypomina, że Poczta jest największym pracodawcą w Polsce.

"Spoczywa na nas szczególny obowiązek związany z realizacją tego programu, który w przyszłości ma zabezpieczyć godne emerytury naszych pracowników" - podkreślił. Dodał, że PPK to bezpieczny i efektywny plan inwestowania, który dzięki systematycznym wpłatom, wsparciu pracodawcy i państwa umożliwi zgromadzenie oszczędności tym, którzy myślą o przyszłości" - powiedział.

Czytaj też: Zniechęcanie pracowników do PPK może mieć poważne konsekwencje

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Poczta Polska: Pocztylion Arka będzie zarządzać pieniędzmi pracowników w ramach PPK

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA