×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Poczta Polska po raz kolejny podnosi pensje pracowników

  • Justyna Koc
    jk
  • 18 wrz 2017 7:48

Wynagrodzenia pracowników Poczty Polskie poszły w górę. Pensje wzrosły o kwoty od kilkudziesięciu do ponad 100 zł brutto.

Poczta Polska po raz kolejny podnosi pensje pracowników
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak informuje śląsko-dąbrowska Solidarność, od 1 września br. wynagrodzenia zasadnicze ponad 2,8 tys. pracowników Poczty Polskiej wzrosły o kwoty wynoszące od kilkudziesięciu do ponad 100 zł brutto. To odpowiedź zarządu spółki na pismo Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność.

Czytaj też: Jak wygląda praca w Poczcie Polskiej - kogo szuka gigant i co oferuje?

– W piśmie do zarządu firmy zwróciliśmy uwagę, że przyjmowanie nowych pracowników na stawkach wyższych od tych, które posiadają pracownicy zatrudnieni w Poczcie Polskiej od wielu lat jest niesprawiedliwe – mówi Bogumił Nowicki, przewodniczący Solidarności w Poczcie Polskiej.

Związkowiec podkreśla, że problem ten dotyczył ok. 3 proc. pracowników Poczty Polskiej, którzy czuli się dyskryminowani.

Premie na nowych zasadach

To kolejna podwyżka, którą otrzymali pracownicy Poczty Polskiej w w tym roku. W czerwcu br. wynagrodzenia wzrosły o 150 zł brutto. Na podwyżkę mogła liczyć zdecydowana większość spośród 73 tys. pracowników. Rocznie spółka przeznacza ponad 198 mln zł na ten cel.

W tym roku zmienił się również regulamin premiowania. Większy nacisk został położony na indywidualne wyniki. W przypadku doręczycieli i pracowników sortowni prawie 2/3 dodatku do pensji będzie stanowiła premia czasowo-jakościowa, na której wysokość wpłynie jakość wykonywanej pracy i zaangażowanie, a także liczba przepracowanych dni w danym miesiącu. Do tego dojdzie premia zadaniowa wypłacana, jeśli zarówno pracownik jak i jego jednostka organizacyjna w pełni zrealizują zaplanowane na dany okres zadania.

Natomiast gdy firma w danym kwartale osiągnie zakładany wynik na poziomie co najmniej 100 proc., wszystkie osoby, które otrzymały premię zadaniową dostaną dodatkową gratyfikację w postaci premii wynikowej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Poczta Polska po raz kolejny podnosi pensje pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA