Poczta Polska: Nowy układ zbiorowy zacznie obowiązywać pod koniec wakacji

18 marca br. Poczta Polska oraz związki zawodowe działające w spółce podpisały nowy Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy (ZUZP) i regulamin premiowania, który zacznie obowiązywać najwcześniej w sierpniu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Poczta Polska: Nowy układ zbiorowy zacznie obowiązywać pod koniec wakacji

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

29 mar 2015 16:04


- Najważniejsze zmiany w nowym ZUZP to wprowadzenie premii zależnej od realizacji zadań premiowych oraz prowizji zależnej od wyników sprzedaży - mówi Andrzej Nitecki, szef zespołu negocjacyjnego, dyrektor HR w Poczcie Polskiej.

- Poczta Polska wprowadza także nowe zasady zaszeregowań stanowisk w Poczcie i nowe kategorie zaszeregowania. Porozumienie zakłada także określenie nowych stawek premiowych i możliwość przyznania dodatkowej premii rocznej, jeśli wynik spółki będzie wyższy niż planowany - wyjaśnia.

Czytaj też: Jest porozumienie w Poczcie Polskiej. Bedzie nowy system wynagrodzeń

W rozmowie z IAR Nitecki zaznacza, że nowy układ zbiorowy wejdzie w życie najwcześniej w sierpniu, a prawdopodobnie we wrześniu. Z kolei Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej podkreśla, że nowy sposób wynagradzania jest warunkiem dalszego rozwoju spółki - bez niego firma nie poradziłaby sobie w konkursie na powszechnego operatora pocztowego.

Poczta Polska zatrudnia 82 tys. pracowników. Każdego roku wydaje na płace ok. 3 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.