PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Poczta Polska: Dla zarządu istotne są płace adekwatne do kompetencji i wymagań rynku

  • Autor: PAP/jk
  • 8 kwi 2017 20:13

- Poprawa warunków pracy i wynagrodzeń pracowników jest jednym z kluczowych elementów nowej strategii Poczty Polskiej - powiedział rzecznik Poczty Polskiej Zbigniew Baranowski, odnosząc się do protestu pocztowców.

Poczta Polska: Dla zarządu istotne są płace adekwatne do kompetencji i wymagań rynku
Dla zarządu spółki niezwykle istotne jest stabilne zatrudnienie, jak również płace adekwatne do kompetencji i wymagań rynku. (Fot. Mat. pras.)
REKLAMA

W sobotę (8 kwietnia) kilkuset pracowników Poczty Polskiej protestowało w Warszawie, domagając się podwyżek i poprawy warunków pracy. Protestujący żądają podwyżki o 1 tys. zł, odtworzenia rezerwy chorobowo-urlopowej, czyli dodatkowych pracowników na czas, kiedy innych nie ma w pracy, przywrócenia premii za czas pracy i reorganizacji rejonów pocztowych.

Rzecznik zaznaczył, że dla zarządu spółki niezwykle istotne jest stabilne zatrudnienie, jak również płace adekwatne do kompetencji i wymagań rynku. Dodał, że zarząd firmy widzi potrzebę zmiany wynagrodzeń w spółce i podejmuje w tej sprawie konkretne działania.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Baranowski poinformował, że zarząd Poczty Polskiej oraz reprezentatywne organizacje związkowe, działające w firmie: Związek Zawodowy Pracowników Poczty oraz Organizacja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Poczty Polskiej, uzgodniły nowy regulamin premiowania. Zgodnie z nowymi zapisami, pracownicy okienek i listonosze będą mogli otrzymać nawet 950 zł brutto premii w kwartale. Pierwsze pieniądze mają trafić na konta pocztowców już w drugim kwartale 2017 roku.

Jak mówił rzecznik, Poczta Polska zwiększa liczbę etatów listonoszy o blisko 440. Sukcesywnie będzie też powiększana tzw. rezerwa urlopowo-chorobowa, służąca zapewnieniu ciągłości świadczenia usług.

Baranowski podkreślił, że w ubiegłym roku - po raz pierwszy od dziewięciu lat - wzrosły wynagrodzenia zasadnicze pocztowców (o 250 zł brutto) oraz zwiększyła się liczba etatów - o ponad 1 tys.

Według Poczty Polskiej, średnie miesięczne wynagrodzenie listonoszy z nagrodami jubileuszowymi, odprawami emerytalno-rentowymi oraz premią roczną wynosi obecnie 2818 zł. Listonosze miejscy średnio otrzymują miesięcznie 2825 zł brutto, natomiast wiejscy: ok. 2807 złotych brutto.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Poczta Polska: Dla zarządu istotne są płace adekwatne do kompetencji i wymagań rynku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • obserwator 2017-04-09 00:19:47

    Prawda jest taka,że większość listonoszy otrzymuje na dzień dzisiejszy pensje ok 2150 plz brutto czyli nieco ponad 1500 plz na rękę.. Praca często na etacie po 10-12 godzin dziennie..To jest mniej niż w sąsiednich niemczech wynosi zasiłek socjalny..Hańba i skandal panowie zwiazkowcy z Solidarności,że dopuściliście do takiej sytuacji..

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA