PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Poczta Polska dała kierownikom gigantyczne premie. Kilkadziesiąt tysięcy na osobę

 • jk
 • 6 wrz 2022 12:24

Poczta Polska przyznała w sierpniu tego roku premie kierownikom. Mogły one sięgać nawet kilkudziesięciu tys. zł.

Poczta Polska dała kierownikom gigantyczne premie. Kilkadziesiąt tysięcy na osobę
Poczta Polska to firma o ponad 460-letniej tradycji, zatrudniająca ok. 70 tys. pracowników (Fot. mat. pras.)
REKLAMA
 • Średnia miesięczna pensja kadry kierowniczej to około 20 tysięcy złotych brutto, zatem wypłacone premie mogły sięgać nawet kilkudziesięciu tys. zł - informuje Radio ZET.
 • Poczta Polska zapewnia, że premie zostały wypłacone zgodnie z regulacjami. Nie podała jednak szczegółów - ile osób dostało premie i czy na liście beneficjentów znalazły się osoby z zarządu.
 • Warto przypomnieć, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Poczcie Polskiej w 2020 roku 4 tys. 178 zł.

Jak informuje Radio ZET, dyrektorzy Poczty Polskiej mieli dostać premie w wysokości 25 proc. rocznego wynagrodzenia. Średnia miesięczna pensja kadry kierowniczej to około 20 tysięcy złotych brutto, zatem wypłacone premie mogły sięgać nawet kilkudziesięciu tys. zł. 

Wysokie bonusy dla kadry kierowniczej nie umknęły uwadze związkowców. Według informacji Radia ZET napisali oni w tej sprawie do zarządu Poczty Polskiej, pytając, czy tak wysokie premie są uzasadnione dodatnim wynikiem finansowym osiągniętym dzięki dodatkowym środkom z budżetu oraz ze sprzedaży nieruchomości. Nie otrzymali jednak odpowiedzi. Ogólnopolski Związek Zawodowy Straż Pocztowa wystosował pismo, w którym domaga się wypłacenia wszystkim pracownikom spółki premii w wysokości 25 procent wynagrodzenia zasadniczego za 2021 rok.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Poczta Polska zapewniła w rozmowie z Radiem ZET, że premie zostały wypłacone zgodnie z regulacjami. Nie podała jednak szczegółów - ile osób dostało premie i czy na liście beneficjentów znalazły się osoby z zarządu i były prezes Tomasz Zdzikot.

Ile zarabia się w Poczcie Polskiej?

Poczta Polska to firma o ponad 460-letniej tradycji, zatrudniająca ok. 70 tys. pracowników. Ma 7600 placówek, filii i agencji pocztowych. Ile zarabiają jej pracownicy? Jak informowała pod koniec ubiegłego roku "Solidarność", płace zasadnicze pocztowców miały wzrosnąć od stycznia 2022 roku o 250 zł i o kolejne 50 zł od lipca. W rzeczywistości podwyżki będą większe.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (7)

Do artykułu: Poczta Polska dała kierownikom gigantyczne premie. Kilkadziesiąt tysięcy na osobę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Kiera 2022-10-01 19:39:46

  Jak długo jeszcze będą nakazywać, dawać plany do wykonania, premii nie widziałem od około 2 lat i ciągle rosną wymagania. Sobie dali po kilkadziesiąt tysięcy a jak się wydało to chcą ludziom mordy zamknąć jakiś groszami od grudnia. I będzie powtórka z początku tego roku kiedy miała być podwyżka a tak naprawdę wzrosła płaca minimalna i więc i tak musieli dać te pieniądze. Czy my jesteśmy gorszego sortu? Jak nas zabraknie oni pójdą na bezrobocie bo nie będzie miał kto pracować na ich premie. Gdzie są związki zawodowe te prawdziwe, nie te co balują z kadrami kierowniczymi. Doprowadzicie te firmę do rozpadu bo ludziom brakuje cierpliwości. Odchodzą pracownicy wartościowi, wyszkoleni z wieloletnim stażem i nikogo to nie obchodzi. Ostatni dzwonek aby się ogarnąć bo jedziemy na tym samym wozie.

 • Zenek 2022-09-28 20:01:40

  Potrzebny strajk ogolnopolski listonoszy.

 • PIOTR 2022-09-28 19:23:48

  Szkoda, że wszyscy piszący artykuły na temat Poczty Polskiej tylko lizną tematu, napiszą co im powie Pan rzecznik i tyle. Nikt nawet nie zada sobie trudu aby sprawdzić te informacje, które zawsze są tylko małą częścią prawdy. Poczta chwali się, że dała w 2022r dwie podwyższki a prawda jest taka, że nie było żadnej! To były tylko wyrównania do NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ a najniższą krajową mamy razem z premią! Jeżeli najniższą krajową zarabia ok. 90% 70tys. załogi to ile zarabia kadra kierownicza skoro w 2020r średnia była 4tys.178zł. a teraz pewnie jest dużo wyższa. Listonosz na Poczcie to tylko "mięso armatnie" zarządu. W sierpniu 2020 nie dostaliśmy premii m-c ponieważ kasa poszła na wybory kopertowe obiecali, że wypłacą jak państwo odda 70 mln. Państwo oddało w grudniu ale zaległej premii już wypłacili.

 • Iwona 2022-09-09 14:41:28

  W 2011 r poszłam na świadczenia przedemerytalne z urzędu pracy dostałam 900zl a w 2015 przeszłam na emeryturę i dostałam 1010zł na rękę trochę mi podnieśli i teraz mam nie całe 1500 zł śmiechu warte a tu takie premie Pozdrawiam Wszystkich listonoszy

 • Jacek 2022-09-07 16:02:39

  Jestem listonoszem z osiemnastletnim stażem na pełnym etacie. Po wszystkich " podwyżkach" na dzień dzisiejszy moja podstawa wynosi 2900zł brutto - gdzie płaca minimalna wynosi 3010zł. Resztę do minimum wyrównują premią.

  • Lola 2022-09-09 08:26:48

   Ja też byłam listonoszem jakiś czas temu. Wszystkim są premie, jakieś dodatki tylko nie dla listonoszy. My roznosimy ulotki za darmo a kierownictwo bierze pieniądze. To nie zgodne z prawem I do tego wynagrodzenie poniżej najniższej krajowej za chodzenie po domach w upał, deszcz, śnieg, a reszta siedzi za biurkiem popijając kawki i śmieją się z roboli. Redukują etaty i zwalniają pracowników bo nie mają pieniędzy ale sobie premie powypłacali. Ludzie nie schodzą z urlopów bo nie ma komu pracować. Trzymają alkoholików a normalni ludzie są zwalniani bo nie mają umów na stałe. Dziwię się że jeszcze ktokolwiek tam pracuje. Poza tym bicie swojego samochodu po rejonie to żadna przyjemność. Związki nic z tym nie robią bo wszyscy siedzą cicho. Może ktoś by się zajął wreszcie tą sprawą I naprawił. Porozmawiał z listonoszami co dla nich nie pasuje bo w tej kwestii to nie mają nic do powiedzenia.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA