PO: w czwartek KPRM poda informację ws. nagród i premii dla ministrów w 2016 r.

Posłowie PO poinformowali w środę, 13 czerwca, że podczas spotkania w Kancelarii Premiera jej wiceszef Paweł Szrot zapowiedział przedstawienie w czwartek informacji ws. nagród i premii dla ponad 100 ministrów i wiceministrów otrzymanych przez nich w 2016 r. Według posłów PO były to "drugie pensje".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PO: w czwartek KPRM poda informację ws. nagród i premii dla ministrów w 2016 r.

PODZIEL SIĘ


Autor: pt/pap

13 cze 2018 10:55


Na środowym briefingu w Sejmie poseł PO Mariusz Witczak powiedział, że w wyniku środowego wejścia do KPRM posłowie PO otrzymali "rzeczywiście jasną, twardą deklarację, że jutro opinia publiczna po raz pierwszy będzie mogła zobaczyć jakie w 2016 r kwoty pieniężne zostały pobrane z budżetu państwa przez polityków PiS".

Inny poseł PO Krzysztof Brejza dodał, że Platforma od czterech miesięcy próbowała ustalić, ile w 2016 r. "z tego systemu drugich pensji, dostali ministrowie i wiceministrowie PiS". "Łamiąc prawo, łamiąc konstytucję, łamiąc ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora oraz łamiąc regulamin premier Mateusz Morawiecki blokuje udostępnienie tych informacji, wbrew własnej zapowiedzi" - powiedział.

Brejza mówił, że Morawiecki na początku lutego deklarował, że ws. nagród dla ministrów i wiceministrów "wszystko jest jawne", a od pięciu tygodni szef KPRM nie odpowiada na jego wnioski o ujawnienie informacji dot. zarobków ministrów i wiceministrów w 2016 r.

"Dziś, po kontroli parlamentarnej, wejściu do KPRM, otrzymaliśmy bardzo ważne zapewnienie: jutro pan minister Szrot zobowiązał się przedstawić listę ponad 100 polityków PiS, ministrów, wiceministrów, również ministrów konstytucyjnych, wraz z konkretnymi kwotami, które pozwolą stwierdzić, kiedy ten "system dopłat pod stołem" stworzony przez PiS został stworzony" - poinformował Brejza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.