Płace kobiet i mężczyzn w Wielkiej Brytanii. Statystyki niepokoją

W Wielkiej Brytanii kobiety po ukończeniu studiów dostają na starcie nawet do 8 tys. funtów mniej niż ich koledzy, którzy ukończyli ten sam kierunek - wynika z raportu Komisji ds. Równości i Praw Człowieka (Equality and Human Rights Commission).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Płace kobiet i mężczyzn w Wielkiej Brytanii. Statystyki niepokoją

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AS

30 gru 2015 13:02


Z danych zebranych przez autorów raportu wynika, że absolwentki wyższych uczelni w Wielkiej Brytanii na początku swojej zawodowej drogi mogą liczyć na roczne zarobki w wysokości od 15 tys. funtów do niecałych 24 tys. funtów. Tymczasem średnie roczne zarobki ich kolegów, którzy ukończyli ten sam kierunek, przekraczają kwotę 24 tys. funtów.

Największe dysproporcje w rocznym wynagrodzeniu dotyczą absolwentów prawa: kobiety po tych studiach zarabiają na starcie średnio 20 tys. funtów rocznie, mężczyźni - 28 tys. funtów.

Wcześniej w tym roku Komisja ds. Równości i Praw Człowieka ustaliła, że mężczyźni w Wielkiej Brytanii dwukrotnie częściej niż kobiety zostają menedżerami, dyrektorami albo urzędnikami wysokiego szczebla. Dzieje się tak mimo, iż odsetek kobiet po studiach, wynoszący 28,4 proc., jest większy niż odsetek mężczyzn mogących pochwalić się wyższym wykształceniem. Ten ostatni wynosi 27,7 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.