Płaca minimalna: 14 zł za godzinę pracy? PSL zgłosi poprawkę

Jeśli zostanie spełniona deklaracja rządu ws wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę na etacie do 2 tys. zł, to minimalna stawka godzinowa dla m.in. pracujących na umowie-zleceniu powinna wzrosnąć do co najmniej 14 zł - uważają politycy PSL. Zamierzają zgłosić odpowiednią poprawkę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Płaca minimalna: 14 zł za godzinę pracy? PSL zgłosi poprawkę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

17 cze 2016 13:10


Obecnie w projekcie wprowadzającym minimalną stawkę za godzinę pracy na umowę-zlecenie oraz dla samozatrudnionych zaproponowano 12 zł.

Minister rodziny Elżbieta Rafalska zadeklarowała jednak we wtorek, że jeżeli strona społeczna przyjmie propozycję rządu dot. minimalnego wynagrodzenia, minimalna stawka godzinowa wynosiłaby 13 złotych.

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił na konferencji w Sejmie, że jeśli zostanie spełniona deklaracja rządu dotycząca wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę na etacie, to minimalna stawkę godzinowa powinna być wyższa niż 12 złotych. "Naszym zdaniem powinna wynosić co najmniej 14 zł" - sprecyzował.

"To musi być realny wybór: albo zarabiamy trochę więcej na godzinę i mamy mniej bezpieczeństwa, albo ta płaca jest troszkę niższa, ale jest stała umowa, umowa o pracę" - przekonywał szef PSL.

Dodał, że ludowcy podczas prac w Sejmie złożą stosowną poprawkę wprowadzającą takie rozwiązanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.