PKW: Członkowie Komisji nie dostają nagród, ani odpraw

- Członkowie Państwowej Komisji Wyborczej nigdy nie otrzymywali i nie otrzymują żadnych nagród, premii, odpraw i innych gratyfikacji z tytułu pracy w Komisji - poinformowała PKW.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PKW: Członkowie Komisji nie dostają nagród, ani odpraw

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

27 lis 2014 15:11


Nawiązując do rozpowszechnianych w mediach informacji dotyczących wynagrodzeń członków Państwowej Komisji Wyborczej, PKW postanowiła zabrać głos. Jak przekonuje - członkowie Komisji otrzymują jedynie miesięczne wynagrodzenie ryczałtowe bezpośrednio określone w ustawie (art. 159 § 2 kodeksu wyborczego).

Czytaj też: Sektor publiczny kiepsko płaci informatykom. A potem są problemy

Natomiast Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej i Szef Krajowego Biura Wyborczego występowali pisemnie i osobiście do Sejmu RP, rządu RP wyłącznie o poprawę warunków płacowych urzędników Krajowego Biura Wyborczego i jego delegatur terenowych.

Czytaj też: Stefan Jaworski złożył dymisję z funkcji szefa PKW. Prezydent ją przyjął

Wystąpienia dotyczyły uruchomienia zamrożonego dodatku wyborczego, a także podniesienia ich płac do poziomu płac na podobnych stanowiskach w urzędach centralnych. Występowano także o poprawę warunków lokalowych KBW. Obecnie Krajowe Biuro Wyborcze wynajmuje pomieszczenia w Kancelarii Prezydenta RP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.